Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lazcsillapitas es gyogyulas?

Lazcsillapitas es gyogyulas?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdodott h hasmenesem volt

Ma felkeltem torokfajas vegtag fajdalom laz.

Kulfoldon vagyok mar masfel eve. Egyszer voltam beteg es ez a masodik.

Korhazba nem tudok elmennni.

Van paracetamon meg streptils de a lazam nem nagyon viszi le a paracetamon.

Hidegvizes tusolas segit?



2018. aug. 18. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasmenésre széntabletta a nyerő.

Torokfájás, és végtag fájdalom vírus fertőzésre, influenzára utal.

Paracetamol számomra is csak harmat, mint lázcsillapító. Olyan kellene, mint az Algopyrin, Algoflex.

Külföldön talán van Aspyrin, ami még jó lehet, illetve Ibuprofen. Ezek nemcsak lázat, de fájdalmat is csökkentenek.

Strepsils jó lehet torokfájásra, csak ne lépd túl az ajánlott adagot, mert az is okozhat hasmenést.

Ha másod nincs: sós vízzel gargalizálj, az is használ a torokfájásra.

C vitamint be kellene szerezned, mert a fájdalomcsillapítókkal együtt, nagy adagban hamarabb helyre hoz.

Igen, a hideg vizes tusolás segíthet, de csak rövid ideig. Egyébként annyira nem baj, ha lázad van, ez a szervezet védekező reakciója a kórokozók ellen, mert sok baci elpusztul a nagyobb - magasabb hőmérsékleten.

Csak hosszadalmas láz terhelheti meg a keringést.

Ha teheted, egyél sok gyümölcsöt, és igyál citromos (citrom karikás), mézes teát - csak egyre ügyelj: a citromot, és a mézet NE forró teába tedd, különben oda a hatóanyaga!Láz esetén a bő folyadékbevitel FONTOS!

Kívánom: mielőbb gyógyulj meg! :)

2018. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a pontos valaszt
2018. aug. 18. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!