Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet bélféreg, giliszta?!

Lehet bélféreg, giliszta?!

Figyelt kérdés
Mar par honapja fajdogal a hasam. Koldoktaji, tompa szuro fajdalom. Neha elmulik, neha meg napokig faj mint most is. Eleg surun szekelek, van hogy napi 3x is. Suru szekelesi ingert is erzek. Elkezdtem figyelni a vegtermeket, es ket kulonbozo alkalommal eszre vettem benne egy kisebb, kb. 1cm hosszusagu, feher valamit.. Nem mozgott, ezert nem foglalkoztam vele. Meg mindig faj a hasam es tegnap megint lattam benne egy fent emlitett valamit. A ket alkalom kozott 2-3 het telt el. Egyszer viccelodtem is a paromnak, hogy a popsimnal ugy erzem, minta gilisztas lennek.. Kezdek megijedni, hogy az amire gondolok.. Ennek mi a menete? Kivizsgaljak, vagy haziorvos felirja a receptet anelkul is? Sajnos eleg lesz*rom stilusu a haziorvos, csak neha jarok hozza kulunbozo panaszokkal, mar tobbszor mondtam neki, hogy faj a hasam. Beutalot kaptam hasi uh-ra, mert sokat hiztam hirtelen. Dolgozom, a haziorvosom 35km-rel arrebb van.. Ezert csak tenyleg fontos esetben mennek hozza. 20L

2018. szept. 4. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Máskor vedd ki a székletből a gyanús dolgot egy papirzsebkendőre és vizsgáld meg. A cérnagiliszta egészen vékony, de 1 cm-nél hosszabb és élénken tekergőznek a puhább székletben. A többi bélféreg hosszabb és sokkal jobban látszik (bár persze olyan is van, amelyik nem jelenik meg a székletben, hanem a bélfalra tapadva bennmarad. Egy féregpete vizsgálat sokat kideríthet (háziorvos ad beutalót a vizsgálatra). A hízás némileg ellentmond a féregnek. A végbéltáji viszketés azonban lehet cukorbetegség kísérő tünete is, ami egybehangzik a hízással, tehát nem ártana egy sürgős vércukor (és egyéb laboratóriumi) vizsgálat. A hasfájás elég általános tünet, sok oka lehet, ha puffadás, erős gázképződés kíséri, akkor étrendi változtatás is szóba jöhet. Mindenesetre bélfal nyugtató hatása miatt a diólevél tea segíteni szokott a hasfájson
2018. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos kommentet! :)
2018. szept. 4. 10:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia

Mi lett a vége?

2021. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!