Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Porckorongsérvre manuálterápia...

Porckorongsérvre manuálterápia? Ha nem az, akkor mi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiújult az L4-5 közötti porckorongsérvem. Harmadik hónapja nem gyógyultam meg. Kaptam infúziókúrát, feküdtem hetekig rehab kórházban (gyógytorna, masszázs, fizikoterápia), mostanra eljutottam odáig, hogy _gyógyszerrel_ képes vagyok kb. 4-5 órát dolgozni (ülőmunka) és magamat ellátni.

Sajnos úgy veszem észre ,hogy a gyomrom joggal kéri ki magának a non-steroid gyulladáscsökkentőt (napi 1 Aflamin), viszont ha nem szedem ezt be, és éjszakára az izomlazítót, visszatérnek a fájdalmak. :(


Igazából fogalmam sincs, hova kellene fordulnom, de olvastam a manuálterápiáról. Tényleg ennyire jó, ahogy leírják? Volt, akinek ténylegesen segített hasonló helyzetben?

Ha nem ez a megoldás, akkor mi jöhet még szóba, ami segíthet? Itthon fizikoterápiát csinálok, és gyógytornát is, naponta. A legnagyobb félelmem most az, hogy tönkremegy a gyomrom a sok gyógyszertől.



2018. szept. 11. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vannak szerek, nem? Igaz, esetleg újabb problémákkal. A Nolpaza ilyen, ha jól rémlik.

Én egy csontkovácsot ismerek - sajnos - jól, az megmondja, ha nem tud segíteni, ha gondolod, megírom mangánban az elérhetőségét.

Egyébként nem valószínű, hogy sérven tud segíteni, ez a sérv már csak ilyen. Én még azelőtt mentem el most hozzá, hogy tudtam volna konkrétan, hogy sérvem van (de 4 nappal később a MRI megmondta), és noha ő és az elődje kb 14 éven át évente helyrerakott, a mostani állapotomra nekem is azt mondta, menjek orvoshoz. De lehet, hogy egyéb más, a sérv hatását erősítő apróbb problémád is van, azon meg igen.

Egyik családtagom viszont a lehető legjobb masszőrhöz jár, pedig már nagyon el volt keseredve, és most teljesen panaszmentes.

2018. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia,

sajnos refluxom alapból van, úgyhogy a protonpumpagátlók egyébként is ismerősek. Így kell szednem gyógyszert 3 hónapja, gondolhatod.

Az a baj, hogy a sima fájdalomcsillapítók nem, vagy alig hatnak (paracetamol alig hat, Tramadol semennyire), csak az olyanok, amik nyírják a gyomromat. :/

2018. szept. 11. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Ki tudja, kinek a jobb, nekem meg az infarktus miatt ezek meg eleve kiestek, míg eszembe nem jutott az aszpirin, addig másfél órákat aludtam éjszakánként. :D Viszont, alighanem az volt, ami lehúzta a gyulladást.
2018. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Apranaxot próbáltad? Az egyetlen ami nekem segít valamennyire. Persze PPI-vel nekem is. Gyógytorna? Csontkovácsot kerüld, lehet többet árt mint használ.
2018. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen tudatlan megjegyzések miatt írtam már eleve, hogy akihez én járok, az tudja, mit tud megoldani, és mit nem.
2018. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy én vagyok a tudatlan, lehet, hogy te vagy félretájékozott és elfogult.
2018. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért mindig azok osztják az észt aki 14 év alatt nem gyógyult meg?

"kb 14 éven át évente helyrerakott"

2018. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem biztos, hogy én vagyok a tudatlan, lehet, hogy te vagy félretájékozott és elfogult."

Tudod, Tudatlan I.,a csontkovács csak nálad a laikus vagy a szakképzetlen alternatívája, de a valóságban nem, vannak hazánkban is orvosi praxis folytató csontkovácsolással is foglalkozó szakemberek, a külföldi főiskolákon végzettekről nem is beszélve.


"aki 14 év alatt nem gyógyult meg"

Értem én, hogy ezt nem lehet érteni, ha belekérdeznél, nem is hívnálak Tudatlan II.-nek, de hát felhasználod, így hát, tudod, Tudatlan II., a csontkovács nem gyógyít meg. Ő helyrehozza, amikor "kiakadsz". De az okot, amitől kiakadtál, mondjuk, megemeltél egy k* nagyot, és megnyúlt egy szalag, stb, azt nem hozza helyre. Ahhoz kell egyéb beavatkozás hiányában sok idő, hogy a szervezet helyrehozza önmagát.

Alapműveltségre szert lehet tenni Dr. Ormos Gábor: A csontkovácsok titkai című, 28 éve forgalomban levő könyvéből, melyből megtudható, hogy orvosoknak ilyen tanfolyamot Csehszlovákiában 1960 óta, az NDK-ban 1963 óta tartottak. Bár szerinte a magyar egyetemi belgyógyászati tankönyvben is említik (90 előttről van szó) a terápia lehetőségét.

2018. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
...az ő szerzőségével: [link]
2018. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fő elfogult! Most aztán nagyon megvilágosodtam, sajnálom, hogy azt hiszed általad okulok. Na aztán pont az Ormost nem kellett volna felhoznod nekem, őt, aki azt tanácsolta, hogy sportolás előtt melegítsek be. 10 ezerért középkoromban nagy okosságot kaptam tőle. Ahogy most tőled is.
2018. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!