Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbéltályog eltávolítása...

Végbéltályog eltávolítása után mik a teendők?

Figyelt kérdés

Nagywc után hogyan kell tisztálkodni? Milyen tisztálkodó szereket lehet használni? Nekem azt mondták zuhanyoztassam ne töröljem.

Akinek volt már legyen szíves írja le a tapasztalatait.



2018. szept. 30. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit mondott a dokid aki műtött?...

Betadinos folyékony szappannal mosakodj, és betadinos gézlappal fedd le minden mosdóhasználat után! Nagyon tisztán kell tartani, wc után mindig zuhany! Magától fog besarjadni hetek múlva. Neked mitől alakult ki? Csináltak tükrözést is?

2018. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen, minden nagy wc után zuhanyoztatnom kell a doki csak ezt mondta. A betadinos kötést és fertőtlenítés én magam csinálom az elejétől kezdve. Az elején féltem hogy valamit rosszul csinálok és kiújul vagy elfertőződik. Egyébként most már nem fáj és szépen gyógyul. Már kötés cserére és kontrollra se kell járnom. Nem tudom mitől alakult ki, de szerintem szőrtelenítés közben megsérültem és valószínű ez okozta.

Betadinos szappan nagyon jó ötlet nem is tudtam, hogy létezik ilyen.

2018. okt. 3. 12:06
 3/7 anonim válasza:

Nekem 3 hétig kellett minden nagydolog után fürdeni. Értelemszerűen csak a faromat szappanoztam, mert ha minden fürdésnél megszappanoztam mindenemet, a bőröm kiszáradt. Plusz amíg tartott ez a dolog, egy hasi törlő szerűséget beraktam a seggemhez.

Aztán 1 évre rá kiújult, igaz gyengébb mértékben, de az magától kifakadt. Azt tisztígani kell orvossal. Ha kifakad, az már 'jó jel', egy lépéssel előrrébb vagy.

2019. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is kiujult egy évre rá, megmütöttek 2x, majd itthon is magától kifakadt, és most gennyedzik, de én oda nem akarok visszamenni ahol 2x mütöttek feleslegesen, valami ötlet ? mütét nélkül nem fog gyógyulni az 100
2019. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tappi válasza:
Sziasztok meg gyogyultatok teljesen belole?
2022. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4es vagyok nekem azóta is ugyanúgy gennyedzik, sipolyom van. Közben kiderült hogy Crohnom van, a gyógyszerek nem mulasszák el, a tbs orvosok leszarnak, magánra meg nincs pénzem. Ez van... Folyamatos gyulladásban van a farom, néha jobban fáj, máskor kevésbé. Jó ideje nem is járok orvoshoz mert ha nem tud meggyógyítani, minek pazaroljam az időmet. Betétet hordok mint 1 nő, meg gézlapokat teszek a seggembe, de néha még így is átázok, az nagyon kínos és gusztustalan.
2022. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tappi válasza:
Sajnos nekem is lett egy tályog 4 hete meg nyitották azota is váladékozom néha bedagad és kifakad. Elmegyek borgyogyászhoz állitolag ő ki tudja vágni gyokerestol. :(
2022. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!