Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez a szekletemben?

Mi ez a szekletemben?

Figyelt kérdés
A szekletemben olyan 1 cm es kis feher pottyok vannak. Mar talaltam a szekletemben cernagilisztat de magyon ritkan. Majdnem minden 3.uriteskor.most akkor ez pete? Es olyan sok van bennem hogy nem jonnek ki vagy most mivann? Nagyon felek. Es mintha nyálkás dolog is lenne a szekletemben. Miert csak a pete jon ki? A fereg miert nem? Vagy akkor nem is vagyok ferges? Mindenkiben vannak fergek? Nagyon felek segitsetek!

2018. okt. 8. 15:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Jahh es ma nagyon begorcsoltem. Lehet koze ehhez?
2018. okt. 8. 15:50
 2/10 anonim ***** válasza:

Az 1 centis pöttyök azok galandféreg-szegmensek. A cérnagiliszta petéi olyan parányiak, hogy szabad szemmel alig lehet látni őket. A galandféreg így szaporodik, hogy leszakadnak belőle ízek, amik tele vannak petékkel.

A galandféreg hosszútávon veszélyes is lehet, mindenképpen menj el dokihoz és irass fel mebendazolt (Vermox). Az majd elintézni a nyavalyást.

2018. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak emberek akinek ha levágja a vonat a lábát akkor a 112 helyett ide posztol egy kérdést, hogy mit tegyen.
2018. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a szekletemben viszont vernagiliszta volt
2018. okt. 8. 16:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Jahh es azt is kikakilom? Nagyon felek
2018. okt. 8. 16:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ami bent van, annak ki is kell jönnie. Nem gusztusos látvány, de ne nézegesd, csak rántsd meg a kart.
2018. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt mindenképpen székletvizsgálat kell sürgősen. A cérnagiliszta szabadon mozog a béltartalomban, azonban a galandféreg meg a hengeresférgek vagy belekapaszkodnak horgokkal a bélfalba, vagy rugalmas testükkel kifeszülve maradnak a felsőbb bélszakaszokban és csak az ízeket vagy a petéket bocsájtják bele a béltartalomba és csak azok ürülnek. A gyógyszer hatására maguk a férgek károsodnak, elengedik a bélfalat, ill. károsodik az izomzatuk és így a széklettel ürülnek. A dolog sürgős, mert a környezetedben élőkre is veszélyes vagy.
2018. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nahh mar megvettuk azt a vermoxot. Be is vettem egyet. De most akkor élve jonnek ki a férgek? Vagy meghalva? Es szerintem cernagiliszta mert ma reggel is az volt a szekletemben. Ha hejasan eszem a sult tokmagot attol lehet a feher potty?
2018. okt. 10. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha beszedted a Vermoxot, döglötten jönnek ki, nyilván. És tökmindegy, hogy milyen féle-fajta féreg, a mebendazol mindegyiket kicsinálja.
2018. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A ma reggeli székletemben Fehéres sárgás a mérete alapján babhoz tudnám hasonlítani de meg attól is kicsit nagyobb kemény valami. Mi lehet az? Lehet féreg?
2018. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!