Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes a sugárkezelést engedni?

Érdemes a sugárkezelést engedni?

Figyelt kérdés
Édesapám áttétes gége rákos. Áttét van a nyakán egy óriási 10x6 cm-s plusz a tüdejébe is találtak áttétet. Rohamosan Romlik az állapota.Hetek alatt nőtt ekkorára az áttét. 1 hónapja még semmi baja nem volt. 2 hete került kórházba hátfájással. Azóta gégemetszést és hasi szondát csináltak neki. Majd haza engedték azzal, hogy maximum néhány hete van hátra és azt töltse nyugalomban. Már járni sem tud. Most volt az első kontroll a gége kanül csere miatt erre most kiírták egy sor vizsgálatra UHT stb.... és még sugárkezelést is tervbe vettek de azt is elmondták hogy maximum 1-2 hónap így is. Minden napra előjegyezték valami vizsgálatra a jövő hétre ambulánsan. Nagyon nehezen viseli az utazást mert fájdalmai vannak a mozgatástól. Van értelme további szenvedéseknek kitenni? A sugárkezelésre minden nap járni kellene. A mai utazás is nagyon kimerítette. Miért kell most hirtelen mégis ez a sok hűhó ha semmi reményt nem látnak nyíltan meg is mondták. Édesapám rám bízta a döntést de hajlik szerintem afelé hogy nem szeretne sugárra járni bár szerintem nincs teljesen tisztába vele hogy meg fog halni mindenképp.

2018. okt. 12. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem igen.

Drukkolok nektek!

2018. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzet és sajnálom....

Én az utolsó percig reménykednek és kitartanek csodára várva!!!! Nehez mert szenved megviseli az utazás,viszont otthon az ágy szélén ülve várni a halált mennyivel jobb??

Ezt csak ti dönthetitek el !!!

Kitartást nektek :(

2018. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%
Akár tisztában van vele, akár nem, ezt a döntést neki kell meghozni. Ha ilyen rossz az állapota, akkor a sugár drasztikusan le fogja rontani még ezt is. Az oké, hogy pár hét helyett lehet pár hónap, de az a pár hónap sokkal nagyobb szenvedés lenne, mint a pár hét.
2018. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom a helyzeteteket!

A sugárkezelést tudomásom szerint szokták fájdalomcsillapításra is használni. Meg kéne kérdezni az orvost, hogy a sugárkezeléstől milyen eredményt vár.

Kitartást nektek!

2018. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Dolgoztam sugárterápián, és azt mondom hogy érdemes vállalni a sugárkezelést. Enyhíthet a tüneteken, az állapotromlást is megakadályozhatja, akár még javíthat is rajta.
2018. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a sugárra nap mint nap menni kell, de fájdalommentes beavatkozás, és jó esetben kisebbítheti a daganatokat. Meghosszabbíthatja az életét, és fájdalommentessé teheti. Én biztos elhordanám sugárra az édesapámat. Akár éveket is kaphat.
2018. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvosok szerint nem élhet tovább semmiképpen sem néhány hétnél legfeljebb 1-2 hónapnál mert a daganat áttétje ami egy teniszlabda nagyságú a nyakon a fő nyaki ütőeret is behálózta. Körbe nőtte konrétan és bármelyik percben elvérezhet a doki szerint. 5 orvossal beszéltem mind az 5 azt mondta hogy a sugár semmit sem hosszabítana az életén csak megnehezítené. Az onkoteam akarja csak erőltetni most ezt. De nem értem miért ha a főorvos a belgyógyász és a fül orr gégész is egybehangzóan nem látja értelmét és nem értenek egyet az onkológiával. 1 hete szövettani műtét közben majdnem elvérzett mert vérezni kezdett a daganat. 6 órán át küzdöttek az életéért mire stabilizálták de akkor azt mondták nem éli meg a reggelt. Végül nem így lett szerencsére. Bár az osvos szerint jobb lett volna neki akkor békében elmenni és látva a szenvedését azóta én is néha ezt gondolom. Ez a vérzés bármelyik percben bekövetkezhet és azt mondták nem lehet mit tenni. Ezért nem értem az onkoteam miért nem hagyja békében elmenni miért akarnak most egy sor vizsgálatot elvégezni még aztán a sugárnak kitenni aminekbszámos mellékhatása lehet, amikor a fül orr gégészet azért adta haza hogy itthon békében elmehessen.
2018. okt. 13. 15:24
 8/22 A kérdező kommentje:

A belgyógyász szerint az onkoteam azért csinálja ezt mert egész egyszerúen ez a menete. Vagy sugár vagy kemo de valamire igyekeznek kiírni mindenkit és nem mérlegelnek igazán hogy van arányban van e várható szenvedés a várható pozitív hozammal. Ő azt tanácsolta ne engedjük. De mégis az emberben ott van a kétely mi lenne a helyes most.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2018. okt. 13. 15:28
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
5ös válaszoló vagyok, csak a leírtakra reagálva: még határozottabb igen a válaszom! Láttam a sugárterápián dolgozva csodákat, de a jelen esetben a daganat zsugorodása is nagyon fontos, a sugárkezelés palliatív ebben az esetben. Az onkoteam döntését fogadnám el, ők nem csak rávágják hogy mit hogy kell csinálni, hanem átbeszélik és felmérik a beteg igényeit és úgy döntenek ahogy a betegnek a legjobb.
2018. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
9-esnek igaza van.
2018. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!