Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire veszélyes a 0, 005...

Mennyire veszélyes a 0, 005 tsh érték, illetve, hogy kezelik?

Figyelt kérdés

#pajzsmirigy #Tsh érték
2018. okt. 16. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet sehogy. Több mindentől függ, hogy kell-e kezelés? Igyál citromfű teát, és menj szakemberhez! Nekem is volt már ilyen alacsony, amikor nagyon stresszes és sovány voltam, de helyre jött.
2018. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm!
2018. okt. 16. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg túlműködésre utal. De szokták mondani, hogy "egy mérés nem mérés" - a TSH ingadozhat időnként, úgy értem, rövid időre, ideiglenesen megemelkedik vagy lecsökken. Szóval méresd újból (TB-re kéthetente lehet).

Ami pedig még fontosabb: mérni kell T3- és T4-szinteket is. Az előző TSH-d alapján a házi orvos is meg tudja kérni.

Plusz van két ellenanyag, amit kellene, viszont ezeket csak endokrinológus kérheti, vagy kifizeted privátban (4-5 ezer forint a kettő együtt): antiTPO és antiTG. Ezek mutatják, ha autoimmun betegség áll a háttérben (Hashimoto vagy Graves).


Írj, ha meglesznek az eredmények, próbálok segíteni.

2018. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg túlműködés. De egy TSH érték önmagában kevés. Tévesen mutathat túlműködést, pl. terhességben.
2018. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!