Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem alkoholos zsírmáj ellen...

Nem alkoholos zsírmáj ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, fogyni.

2-3 év ülőmunka, stressz, mozgáshiány és zabálás megtette a hatását, sajnos zsírmájat diagnosztizáltak nálam (uh és labor).

Persze, tudtam, hogy híztam, csak nehéz volt bevallani magamnak.

Tehát kb 100 kiló vagyok, 170cm. Főleg hasra híztam. Előtte, egyetem heti rendszerességgel mozogtam, futni jártam, néha kondi, sokat sétáltam (tömegközlekedés helyett).

Szóval nem hiszek a csodaszerekben, tehát a mozgás lesz a megoldás alapja. Ez stimmt. Van egy park a közelben, elkezdek sétálni, kocogni. Mint írtam, nem szeretnék mindenféle haszontalan tablettát, étrendkiegészítőt szedni, habár nem zárkózom el valamilyen koleszterin csökkentő szer szedésétől.

Valakinek van tapasztalata a "zsírmáj" diétával kapcsolatban? Neten nézegettem ilyesmit bár ahány oldal, annyi féle. Végső esetben dietetikushoz fordulok. De hátha tud valaki hasznos infóval szolgálni. Köszi!



2018. okt. 16. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Zsír és szénhidrát szegény diéta kell. Amennyiben emelkedett a vérképben a májenzim, akkor szedjél Máriatövis készítményt is. Koleszterin gyógyszert csak akkor szedjél, ha valóban magas a koleszterin szinted. Sok folyadékot kell fogyasztani.
2018. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!