Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nyelek fáj a hátam a jobb...

Zoka37 kérdése:

Ha nyelek fáj a hátam a jobb lapocka és a gerincen között. Régóta kínoz sok dokinàl jàrtam. Valakinek volt màr ilyen jellegű betegsége?

Figyelt kérdés
2018. okt. 17. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

isztelt Szakértők!

Pár napja érdekes "hátfájást" fedeztem fel. Pontosan a hátam közepén, tenyérnyi nagyságú helyen, mintha valaki térdelne a hátamban. De van benne egy olyan érzés is, mintha megakadt volna ott valami. Megfigyeltem, hogy evés közben már a 2. falatnál jelentkezik és néha utána is fennáll. Egyéb panaszom nincsen. Mi lehet ez? Elmúlik magától?

Köszönöm válaszukat!


Orvos:

Minden tünetnél nagyon fontosak az alábbiak:

1 milyen a tünet jellege: nagyon intenzív, közepes, enyhe.

2 milyen a lefolyása: romló, stagnál, javul.

3 mennyire zavarja a napi tevékenységet.


Tehát amennyiben ez intenzív, pl. erős fájdalommal, kellemetlenséggel járó tünet, és nem múlik, akkor minden várakozás nélkül azonnal orvoshoz kell fordulni a tisztázás céljából. A rövid leírás alapján - látatlanban - gasztroenterológiai illetve reumatológiai irányban lenne célszerű elindulni a háziorvosi beutalás alapján.

Ha a tünet hirtelen romlik, akkor ez sürgősségi állapot.


Mást nem nagyon találtam rá, orvost kell felkeresni többet is akár.

2018. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az én esetemben megvolt a gyomortükrözés nyelőcső gyomor átjàrható,min gyomortükrözésen ez volt a leleten. A reomatulógus azt mondta idegbecsípődés és valószínűleg tehàt nem biztos azt nyomhatja + még van Schmol-hermone csomóm 2,kriptózis, meszesedés a gerincemen. Kaptam két szurit a reumàn és ennyi.
2018. okt. 17. 18:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A nyelőcső nincsen bekötve a szervezet helymeghatározó rendszerébe, ezért érezzük a fájdalmat a végtagokban, hátban mellkasban, csípőben derékban, stb.
2018. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
37 vagyok. Igen értem hogy kisugàrozhat a fàjdalom de megvolt a tükrözés és minimàlis gyomorhuruton kívül minden negatív. Akkor marad a gerinc vagy nem is tudom mit nézessek màr meg :(
2018. okt. 17. 18:38
 6/14 anonim ***** válasza:
A tükör, kifeszíti maga előtt a nyelőcső belső falát, ráadásul a fekete-fehér képben nem látható az elváltozás. Így a gasztrón folyamatos panasz esetén csak refluxot diagnosztizálnak.
2018. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az agyon szakosodott orvosok ezt már fel sem tudják fogni, hogy a nyelőcső elváltozás a legtöbb szenvedés alapvető oka!
2018. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hàt azt nem tudom feket-fehér és milyen felbontású műszerrel dolgoznak én egy jó hírű osztályvezető főorvos maszek rendelésén voltam gasztron. De azt is hozzà kell tennem hogy bármikor tudom produkàlni ezt a fàjdalmat a lapockàmban csak előrehajolok vagy vagy a jobb karom jól hàtrahúzom tehàt mozgàsra is fàj. A tükrözésről pedig azt mondjàk hogy a legmegbízhatóbb vizsgàlati módszer a nyelőcső gyomor vizsgàlatàra kicsit rossz de a legmegbízhatóbb
2018. okt. 17. 18:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor miért írtad azt, hogy a nyeléstől kezdődött a fájdalom?
2018. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Elnézést ha megtévesztő volt akkor azt mondom nyugalomban mikor fekszem v ülök nyeléskor is érzem a fàjdalmat de nem nyeléssel kezdődött előbb jött a hàtfàjàs majd rà olyan 1,5 héttel a nyelési gondom
2018. okt. 17. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!