Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek megérne egy...

Szerintetek megérne egy vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Egy közeli barátnőmről kiderült, hogy HIV+ fertőzött.(Nem tudjuk pontosan mióta, de már kialakultak nala egyes tünetek, pl: egész testét nagy vörös kiütések borítják, gyenge az immunrendszere, tehát már az AIDS kategóriába sorolható. Sokat aludtunk együtt, nyaraláson jacuzziztunk, egymás után ittunk, tehát rengeteg időt töltöttünk együtt míg lakótársak voltunk. Szexuális kapcsolat, csók nem volt, heteroszexuálisak vagyunk. Szerintetek el kellene mennem szűrésre? Hozzáteszem, hogy egyetem után különköltöztünk a párommal, és van egy fél éves kisbabám. Félek, hogy elkaphattam, és a párom és a kisfiam is fertőzött lehet.

2018. okt. 24. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen.
2018. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
54%
Szerintem mindenképp csinálj egy szűrést az a biztos
2018. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zold kezek. En is igy gondolom, enélkül is mentem volna, de édesanyám szerintem túl gondolom a dolgokat. Megmutatom neki a valaszaitokat, hogy nem en izgulom tul ezt a dolgot, es mas is ezt tenne a helyemben..
2018. okt. 24. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

szerintem is túlaggódod, de ha ez megnyugtat nyugodtan menj el

A terjedés legfontosabb útjai tehát: (1) HIV-fertőzöttel történő védekezés nélküli nemi érintkezés; (2) vénás kábítószer hasz­nálata HIV-fertőzött vérével szennyezett tűvel; (3) a magzat vagy a csecsemő fertő­ződése a HIV-fertőzött anyától a terhesség, szülés vagy szoptatás során; (4) HIV-fertőzött vérével történő transzfúzió vagy HIV-fertő­zött szervét felhasználó transzplantáció; (5) egészségügyi dolgozók HIV-fertőzött vé­rével való közvetlen érintkezése bizonyos feltételek teljesülése esetén.


És hogyan nem terjed a vírus? Egysze­rű testi kontaktus, a beteg megérintése, kézfogás, ölelés stb. nem alkalmas a fertő­zés továbbadására. Ehhez tudni kell, hogy a vírus rendkívül érzékeny a környezeti hatásokra, ezért a szervezetből kikerülve gyorsan elpusztul. Ha tehát nincs közve­títő testnedv, akkor fertőzés sem jön létre. Nem lehet megkapni a betegséget a fer­tőzött személy verejtéke, könnye, vizelete és széklete útján sem. Nem jelentenek veszélyt a vizek sem: ez vonatkozik a stran­dokra, úszómedencékre, fürdőkre és közös zuhanyozókra is.

2018. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem kaptad el. De egy vértesztre mindenképp menj el!
2018. okt. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%
Ezt neked kell tudni. Ha megnyugtat, akkor csináltass tesztet, de így leírásod alapján biztos nem lehet elkapni.
2018. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia én is elmennék vérvételre a helyedben. Nemhiába mondja sok orvos:A biológiában semmi sem lehetetlen.
2018. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen, csak meg kell érteni. Ha így el lehetne kapni, akkor a járműveken is simán elkapnád, ott sem tudod ki fertőzött, ki nem.
2018. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi lett az eredmény Kérdező?
2018. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!