Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztenciával miket...

Inzulinrezisztenciával miket lehet/nem lehet enni?

Figyelt kérdés

A héten derült ki, hogy inzulinrezisztenciám van. Annyit tudok róla, mint mindenki, akinek semmi köze nem volt még élete során a cukorbetegséghez... Elolvastam a neten, mi is ez, de egyelőre nem sikerült felfognom. Azt jól értem, hogy visszafordítható? A dokim csak annyit mondott, kerüljem a cukrot és kerüljem a tömény szénhidrátot. Az oké, de mi az, hogy tömény? Nem írt semmit a papíromra, hogy mennyit vihetek be. A cukorról azt hiszem, le tudok mondani, bár nagyon édesszájú vagyok, viszont imádom a jó szendvicseket, és a szénhidrátot alapból nehezebb kerülni, mint a cukrot. A doki azt mondta, néha azért lehet bűnözni, mert például mindenkinek van szülinapja, amire kap tortát - tehát akkor ez azt jelenti, hogy inzulinrezisztenciával lehet sütizni mondjuk hetente egyszer? Vagy havonta...? ÉVENTE?! :)


Van itt olyan, aki inzulinrezisztenciás, és tudna nekem tippeket adni, mit kell kerülni és mit nem? (Tudom, nézzek utána a neten, de én szeretem a személyes tapasztalatokat.)


Előre is köszönöm a tippeket.


2018. nov. 11. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában a területi szakrendelőben vagy kórházban van dietetikus. Ő szokott tartani tanácsadást, ahol a fenti kérdésekre választ lehet kapni.
2018. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ételek GI-indexét figyeld, lehetőleg alacsony glikémiás indexű kajákat egyél, illetve myo-inozitol por fogyasztása (akár dupla mennyiségben is) szokott segíteni, nekem a bőröm csak ettől lett szép. Sajnos nehéz tartani a diétát és CH-t számolgatni, de ha nem akarsz rosszulléteket akkor mozgás (Aviva-torna) és diétázás. Én kaptam rá Meckformint is anno, de az alapvetően jó cukorgörbémet teljesen elrontotta, volt hogy 12-re is felugrott étkezés után, ezért abbahagytam szedését és maradtam a bevált inozitolnál, meg króm+cink, szelén és jód a pajzsmirigynek.
2018. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!