Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emetofóbia elmúlik valaha?...

Emetofóbia elmúlik valaha? Hogy lehet kezelni, megszüntetni?

Figyelt kérdés

Kb. 6 éve szenvedek már miatta, járok vele pszichológushoz is, de nem igazán segít.. Mit tegyek?? Rohamosan beszűkül az életterem, gyomorgörcssel kelek és fekszem, az egész napom meghatározza ez a fóbia, szinte már nincsenek is nyugodt perceim. Kerülöm a társaságot, nyilvános helyeken sosem étkezem, extra lassan eszem meg bármit is (1 normál adag kaját kb. 1 óra alatt)... Akinek szintén van ilyen fóbiája, mit csinál, vagy hogy küzdötte le? Vagy megtanult vele együtt élni? Még odébb van, de a gyerekvállalástól is nagyon félek...

21/L



2018. nov. 12. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az meg mi?
2018. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fóbiás félelem, rettegés a hányástól.
2018. nov. 12. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is emetofóbiám van, de nem olyan durván mint neked.

Nagyrészben nekem is meghatározza az életstílusom, de nem olyan durván. Ha bejön valami hányós vírus akkor azért bennem van a félsz, vagy ha ismeretlen helyen eszem akkor is, meg én is nagyon lassan eszem. :D Sajnos nálam régebben a stressznél is előjött, ha valamon edte bestresszeltem hányingerem lett, amin még jobban bestresszeltem. Ott tartottan, hogy hamarabb halok meg, mint hogy én itt kidobom a taccsot.

Aztán baromira elegem lett belőle, kialvatlan voltam, stresszes és szorongtam miatta. Apukám leült velem megbeszélni az egészet, ami rengeteget segített. Beszélj valakinek erről, akiben megbízol és ismer is. Utána a magam részéről is megpróbáltam javítani a helyzetemen és elkezdtem utána olvasni egészségügyileg a hányásnak. Megértettem, hogy mi zajlik le bennem, miért teszi ezt a testem és hogy tulajdonképpen ezzel csak "jobb lesz". Szóval ha érdekel a biosz akkor akár segíthet neked is, hogy beleásod magad a témába.

Tudom, a következő tanácsomat egyszerűbb mondani, mint megfogadni, de egy próbát megér. Szard le magaról az egészet. "És ha hányok akkor mi van? Semmi. Utána jobb lesz." Nekem egy bizonyos szintig ez is bevált, magamban egyszerűen le kellett rendeznem az egészet, amikor lelkileg eléggé stabil voltam.

Ma is jelen van az életemben a betegség, de már megvagyok vele és hátrányom sem igen származik belőle.

Szóval döntsd el, hogy igen is le tudod győzni és erős vagy, nehogy már egy kis hányás kifogjon rajtad!


(Mivel nem vagyok pszichológus, lehet hogy semennyire nem használ neked ez a módszer, de nálam bevált, hátha neked is sikerülni fog).

2018. nov. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ #3-as!! :) Nekem is nagyon elegem van már belőle, de mégsem tudom túltenni magam rajta, ill. próbáltam itthon beszélni róla, de szüleim nem igazán értik, hogy ez nekem mekkora egy pánik, és azt hiszik, hogy hülyéskedem, elbagatellizálják az egészet.. Múltkor is tesómnak hányásos betegsége volt, teljesen kiborultam, pánikrohamom lett, azt hittem megfulladok, lezsibbadt az egész fejem, szinten sípolva kapkodtam a levegőt, és szüleim azt mondták, hogy fejezzem be... Igazából nincs senkim, akivel ezt meg tudnám beszélni, egyedül a pszichológusomnak szoktam erről beszélni, ő megérti nyilván, de eddig még nem tapasztaltam, hogy a terápia segítene a fóbiámon. De megpróbálkozom azokkal, amiket írtál :)
2018. nov. 13. 10:17
 5/7 A kérdező kommentje:
*szinte
2018. nov. 13. 10:18
 6/7 Lili980909 válasza:
100%

Sziasztok. Én is ebben a cipőben járok min.5 éve. Most 21 vagyok.

Jó ideig jártam pszicholigushoz, aztan beavattam a szüleimet, páromat is. Nem sokat segitettek sajna nem értik meg , csak az ,aki átéli.

Én is próbálok nem foglalkozni vele, de valahogy mindig eszembe jut. Lassan tervezzük a babát de félek tőle mi lesz ha rosszul leszek , egyedül leszek stb..

Nem is azzal lenne bajom ha egyszer hánynèk valami miatt, bennem mindig az van mivan ha többször kell, vagy napokig...:( cerucalt szedek ha rámjön a pánik.

2019. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ #6-os! Kitartást kívánok! Ugyanígy vagyok én is a babavárással kapcsolatban, és nálam sem értik a problémám, hiába avattam be mindenkit, tényleg csak az tudja, milyen rossz is ez, aki benne van ebben. :(
2019. ápr. 3. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!