Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek hány 2-es típusú...

Szerintetek hány 2-es típusú cukorbeteg számolja a szénhidrátokat?

Figyelt kérdés

Nem tudom de ez a szénhidrát számolás nekem nagyon macerás és bonyolult de azért nem vagyok cukorbeteg még csak előállapot. Fogyni szeretnék és ott is a 160 gramm CH diétát mondják.

Kérdeztem pár cukorbeteget hogy ők hogy diétázzak, de azt mondták hogy sok zöldség gyümölcs és kevés szénhidrát, de ők nem számolják a dolgokat. Ti hogy látjátok ezt?


2018. nov. 18. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell annyira számolgatni folyton. Inkább csak az elején kell tudatosítani, hogy mi mennyi, és aztán már ránézésre besaccolják, és az jó is. Annyira nem kell kigrammozni, mert becsavarodsz. ;-) Bár most már vannak valami appok, azokat talán érdemes kipróbálni.
2018. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem számolom, legfeljebb igyekszem kevés szénhidrátot enni, de szeretem az édességet meg a pékárút is. A cukor gyógyszerszedés ellenére 8 mmol évek óta.

Viszont, a fiam nem cukorbeteg, de fogyni akart, minimálisra szorította a pékárút, kolbászokat, töpörtyűt. Augusztus óta 7 kilót fogyott.

2018. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Például most főzeléket csináltam. Nem lemértem a zöldség szénhidrát tartalmát amivel behabarom liszt szénhidrát tartalmát meg a tejföl szénhidrát tartalmát azt össze adtam és kijött hogy az egész főzelék 180 gramm CH.

Honnan tudom hogy ebből 50 gramm CH az hány gramm főzelék, amikor víz is van benne?

2018. nov. 18. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:

"hogy az egész főzelék 180 gramm CH.

Elegyengeted a lábosban a főzeléket, aztán háromfelé osztod, és az egyik harmadának csak az öt hatod részét szeded ki. Annyi az 50.

De nem kell így cifrázni: nagyjából a harmada, vagy mondjuk kicsit kevesebb, mint a harmada és kész.

2018. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rengetegen számolnak nem betegség miatt is. Én is sokszor számolok, az én sokfogásos étkezéseimmel ez iszonyú macera, szerintem nem embernek való, de megoldható.


Vannak segítő oldalak (én a kaloriabazis.hu-t használom, de vannak külföldiek és jobbak, alaposabbak is), beírsz mindent, a vizet és az elpárolgást is s kijön, hogy mennyit ehetsz. De pont a kalóriabázisnál sok zöldségnél és olajosmagnál ott van a rost is a ch tartalomban, ezeket külön felvittem, mert engem a nem felszívódó élelmi rost nem érdekel.


Ha valakinek elég, ha kevés a ch, az sokkal egyszerűbb, egyszerűen jól alá kell menni a keretnek, az teljesen biztos :).

Nekem van cukorbeteg rokonom, aki nem számol és eszik mindenfélét, de nem akármikor, azért elég komoly lépéseket tett az étrendjében (nem eleget, mert a hatalmas feleslege meg se moccan, de azért igyekszik).


160 gramm ch egész sok, számos ember élből alatta van, kis odafigyeléssel főleg. Ha nem eszem direkt nagyobb mennyiségű szénhidrátbombát, általában én is alatta vagyok (azért zöldségből is túlhaladtam már... szeretem a zöldségeket), de én fogyni szeretnék és ahhoz 80 is sok, de ez egyéni dolog.


Bele lehet jönni a számolásba, de nem lehet számolni, ha eszel nem saját, adatok nélküli ételt és bizonyos esetekben nagyon macerás. Anno egy vegyes zöldségleveshez nekem 16 mérés kellett grammos mérlegen. De ma már a hasonló zöldségleveseknél a régi adatokat használom, eltároltam a kalóriabázison a receptet.

S megtanulható, mikor mit lehet saccolni igen lazán. Én pl. alapesetben hasraütve beírok néhány dekagramm paradicsomot nyers zöldségnek, nem mérem le a karika retket és falat paprikát. Ha cukorbeteg lennék, ez a pár gramm ch nem is számítana, de én azért jelentősen alacsonyabb szénhidrátkerettel rendelkezem jobb időszakaimban. De írtam korábban, hogy 160 grammnál egyszerű, ha az embernek már van némi gyakorlata és jelentősen alátervez, aztán ha rosszul saccol vagy beesik valami, akkor is rendben van.

De egy cukorbetegnek nem elég a napi keret tartása, egyszerre sem ehet akármennyit, így nehezebb számolás nélkül megoldani. Legalább az elején szerintem érdemes számolni, aztán belejön az ember s megszokja, hogy egy tányér zöldséges bableves nagyjából milyen szénhidráttartalmú meg ilyenek...

2018. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátnőm inzulin rezisztens. Neki az orvosa pontosan megmondta, hogy egy nap hány szénhidrát kell. Öt étkezés van, mindegyik pontos számmal pl: reggelire 50 szénhidrát, 10óraira 30 stb...

Ő becsületesen számol mindent, főképp rendelt kajákon él, ahol alapból megvan neki számolva a szénhidrát. Augusztus óta csinálja és azóta 12 kg-t fogyott. Nem olyan nagy macera, ha tényleg akarod csinálni.

2018. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindent eszek minden mennyiségben és meggyógyultam!Segítsék? Vagy szenvedni akarsz egy rövid életen keresztül?
2018. nov. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne csak neki segíts, hanem mindenkinek, aki ezt olvassa és szüksége van a segítségre: úgy, hogy ide írod a segítségedet, nem csak priviben, a kérdezőnek. Tíz-húsz év múlva is jól fog jönni egy csomó embernek, ha tényleg segítség.
2018. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!