Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájó mellkas? Menjek orvoshoz?

Fájó mellkas? Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap óta meg vagyok fázva, jelentkeztek a tipikus tünetek, fejfájás, torokfájás, orrdugulás, hőemelkedés, levertség, kicsit még az izmaim is fájnak, valahogy olyan gyengének érzem magam. Ami viszont jobban zavar, az az égő fájdalom a mellkasomban, tegnap éjjel jelentkezett először, és köhögéssel párosul. Ez általában száraz köhögés, de néha kicsit váladékos, meg az is feltűnt, hogy lehet hülyén hangzik, de egyes levegővételeknél mintha "sípolna" a tüdőm. Utánaolvastam és egyből a tüdőgyulladást dobta ki, de szerintem azt jobban megérezném, annyira azért nem vagyok rosszul, a köhögést meg mellkasi fájdalmat leszámítva egy egyszerű megfázásnak tűnik.

Azt hiszem azt meg kellene említenem, hogy az elmúlt 1-2 hónapban kétszer fordult elő, hogy este hirtelen köhögési inger tört rám, legalább egy órán keresztül ugyanez a köhögés és mellkasi fájdalom jelentkezett mint most, csak ott mindig elmúlt másnap reggelre. Menjek vele orvoshoz, vagy várjak még vele egy kicsit? Megfázással nem akarok dokihoz rohangálni, nem tudom mennyire kellene aggódnom a fájdalom miatt.



2018. nov. 24. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Bérescsepp+C vitamin szedése mindenképpen ajánlott. Max akkor rohanj dokihoz, ha 2-3 nap múlva még rosszabbodna is, nem csak stagnálna vagy javulna.
2018. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most úgyis hétvége jön, hétfőig majd meglátod, hogy leszel. De ha esetleg sokkal rosszabbul még szombaton vagy vasárnap, akkor menj az ügyeletre.

Házilag viszont mindenképp kezeld: Neocitrán vagy Coldrex, orrcsepp, köptető, gőzölés naponta háromszor kamillával vagy tengeri sós vízzel. És pihenés, konkrétan ágynyugalom.

2018. nov. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!