Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hideg, "darabosak", és remegne...

Hideg, "darabosak", és remegnek az ujjaim?!

Figyelt kérdés

Általában csak reggel hideg a kezem, és ilyenkor nagyon ügyetlen vagyok, de pl. most is ilyen "darabosan" mozognak az ujjaim(10 ujjal gépelek, ilyenkor nem, csak ha fognom kell valamit)

Pl. ma reggel Rubik kockáztam, és rettenetesen ügyetlenül mozogtak az ujjaim, remegtek is közben...

Próbáltam írni tollal, és remegtek az ujjaim közben.

Úgy látszik az, hogy darabos, ha behajlítom az ujjam, és lassan elkezdem kinyújtani, akkor mintha beakadna picit a felénél, és "beljebbkattan"(nem tudom máshogy elmondani...) és utána már csak remeg(csak picit remeg)

Mi okozhatja ezt, és hogy lehet megszüntetni?



2018. dec. 2. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A két kezed egyformán remeg vagy az egyik rosszabb?
2018. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
egyformán, de nem mindig remeg, csak néha
2018. dec. 2. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk szklerózis multiplex is lehet.
2018. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Soha nem fogom megérteni, hogy a sok idióta, bunkó miért akar mindig gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizálni interneten. Ez jó neked kedves előző! Valami perverz örömet okoz, hogy a frászt hozhatod a másik emberre?!

Egyébként az SM-nek nem tipikus tünete a kézremegés, és SM diagnózishoz több időben és lokalizációban elkülönülő tünet kell. Tehát hülyeséget mondtál.

Lehetne esszenciális tremor, pajzsmirigy-túlműködés, Wilson kór, Parkinson plusz szindróma. Mind valószínűbb, mint az SM!!! Meg még lehetne kismillió egyéb betegség.


Kedves kérdező, menj el a háziorvosodhoz, nézze meg, legyen egy labor. Meg esetleg kérj egy beutalót neurológiára!

2018. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb. az internucleáris ophthalmoparesis az egyetlen tünet amire így első blikkre rá merném mondani, hogy igen, ez akár SM is lehet.
2018. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te kis szakember!! Ha már a hisztidet nézzük, akkor kérdem én, hogy a Parkinzon (amit említettél) szerinted nem gyógyíthatatlan betegség???

Ja, hogy azt képzeled, hogy a szklerózisra nincs megoldás,megnyugtatlak, hogy van, tehát te ne riogasd baromsággal a kérdezőt!!

2018. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem említettem Parkinsont. Teljesen más betegséget említettem. Parkinsonra csak tüneti kezelés van, habár a mélyagyi stimuláció egy darabig elég hatásos, de nem fognak feltámadni tőle a substantia nigra dopaminerg sejtjei (az lenne az oki kezelés).

Továbbá a Parkinson plusz is csak azért merült fel, mert az, és a többi általam felsorolt, meg még vagy egy tucat másik betegség például inkább okoz kézremegést, mint egy SM. De egy szimpla Raynaud is okozhat ilyen tünetet. A lényeg, hogy nem itt fogunk ilyen betegséget diagnosztizálni, laborlelet és fizikális vizsgálat nélkül. Ennek megfelelően teljesen felesleges a létező legdurvább lehetőséget (éslegkevésbé valószinűt) benyögni ami az eszünkbe jut. De továbbra is úgy gondolom, hogy te valami kis perverz örömödet leled ebben.

2018. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És az SM is csak kezelhető betegség, és inkább a relapszáló-remittáló formája kezelhető jól. Egyik formája sem gyógyítható. De a kérdezőnek nincs sclerosis multiplexe.
2018. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"kis perverz örömödet leled ebben" Te meg egy bunkó vagy!!! Olvasgasd el a szklerózis tüneteit!! a "darabos mozgás" stimmel is stimmel... bár lehet lyme-kór is! Azért nagy vagy, hogy így meg tudod állapítani, hogy milyen betegsége nincsen! Arról meg továbbra is kicsit más véleményen vagyok, hogy mi gyógyíthatatlan és kezelhetetlen!!
2018. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!