Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Középfül gyulladás miatti...

Középfül gyulladás miatti füldugulás mikor múlik el?

Figyelt kérdés
A lányomnak 2 hete ez van.A fül-orr gégész két napig Sinuprettet adott neki.Az mondta ez el tarthat akár 6! hónapig is.Nem adott se fül cseppet se gyógyszert.Volt valaki így?
2018. dec. 4. 20:45
 1/1 anonim válasza:

Nekem 2x volt nagyon ütős középfül gyulladásom az elmúlt pár évben.Az elsőnél Ugyan az volt, amint végre lement a gyulladás kb 2 hétig nem hallottam semmit azzal a fülemmel én se, orvos tanácsára vártam vele, mondván h csak az idő segit... aztán nagynehezen néha néha pattogott ki/be dugult mig végül kidugulva maradt.

2. esetnél utánanéztem, hogy miből is áll egy ilyen középfül gyulladás, és mi akozza az ideiglenes hallás "vesztést". Persze több oka is lehet de legtöbb esetben betegség utáni fülkürthurut, azaz a fülkürt nyálkahártyája beduzzad, vákum jön létre, ami által bejut a középfülbe bármely fertőző váladék és begyullad. Na most amint a gyulladás lemegy ez a váladék ott marad, továbbra is fenntartva a vákumot stb, és ez okozza a "dobozos" hallást pl (Más is lehet, pl lehet ideiglenes deformáció a középfülben de az egy pár nap után helyrejön, ha nem volt halogatva a gyulladás kezelése)

Ennek a váladéknak nyilván ki kell urülnie, ami idővel megtörténik magától, de ami nekem sokat segitett, az h napi 5-6x sós tengervizes spray-el átmostam az orrüreget, sokat ittam és fújtam az orrom mint egy őrült :D 2/3 nap után kidugult a fülem véglegesen.

Az orvosom még ajánlott hurutoldót vagy mit, de nem szeretek feleslegesen szedni gyógyszereket, igy azt kihagytam, de logikus, hogy akár az is segithet...


(fülcseppel nem próbálkoznék, ha csak az orvos nem tanácsolja, akár ronthat is a helyzeten)


Jobbulást, és kitartás! :D

2018. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!