Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bokaszalag szakadás után a...

Krisztina0318 kérdése:

Bokaszalag szakadás után a rögzítőt mikor vettétek le? Az orvos szerint, olyan rossz állapotban vannak a szalagok, hogy egész télen hordanom kell. A gyógytornász szerint terheljem és keveset legyen rajtam. Dolgozni mikor lehet vele 12 órában?

Figyelt kérdés
2018. dec. 24. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Két hét éjjel-nappal, utána 4 hét csak nappal, és csak fokozatos terhelés. Ez konkrétan azt jelenti, hogy a 3. hét elején még csak pár lépés a lakásban, és az 5. héten kezdtem el dolgozni járni - de nem fizikai munkát végzek, bár időnként állok/járok is, ill. utazom. De majdnem kétszer annyi időbe telt megtenni a szokásos távot eleinte, mondjuk, az óvatosság miatt is, de így is fájt, kenegetnem kellett. Maradhattam volna még itthon amúgy, csak nem akartam. A gyógytornát a 7. héten kezdtem meg, 10 alkalom. A normál gyógyulási idő egyébként 6 hónap.

Én csak ezt a módot tudom javasolni, mivel az előző szalagszakadásomkor túl hamar terheltették, és csak két és fél év múlva jött helyre teljesen.

Ha fizikai munkát végzel 12 órában, akkor azt szerintem most elég hosszú időre felejtsd el. :(

2018. dec. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!