Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokcsomó műtét?

Nyirokcsomó műtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Van egy 2.4cm nyirokcsomóm,kb 1éve érzem a nyakam bal oldalán.Mellette van több(1,6cm ,1,8cm) Voltam aspirációs citologián(értékelhetetlen lett) majd core biopsián ami reaktív nyirokcsomót hozott ki.Most egy másik doki előjegyzett műtétre(kiveszi a nagyot és megnézi mi a téma)


Kérdésem az lenne h kinek volt ilyen jellegü műtétje?Kell e félnem valamitől?Gyógyulási idő?Köszönöm a válaszokat előre is



2019. jan. 23. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan így jártam én is!

Szintén baloldalon, 5 db volt egy helyen onnan egyet kivettek 4 napot voltam bent.Eredmény kb. 2 hét volt, ami igazolta.

Nincs mitől félned,elaltatnak úgyis..annyi volt h a szájmozgató izmot félre húzták...es pár napig lefelé konyult a szám.


Lesz egy vágásod, hha kiszedik a varratot és lehet kenni hegkezelővel kend!!


Mki más, nekem több mint 1 évig fájt a nyakam...pláne h rásugaraztak omg.

2019. jan. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kitartást!Csak pozitívan!!!
2019. jan. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és Pet ct!!! Majd legyen mindenképpen,az mutatja ki hogy pontosan hol és mennyi van a testben.


Azért bízom benne h nem limfóma!!



Hha csak a nyak-fej régiót érinti akkor sugárt adnak főleg hha fiatal hölgy vagy.

Ha máshol is van akkor valószinű kemó.

2019. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát bízom a legjobbakban.Nekem mindkét oldalon vannak nyirokcsomóim.Összesen 3db ,volt több 0.6cm is de azok eltűntek (közben szedtem a zöld algát ) 30éves vagyok ,talán a kemónak jobban örülnék :( .Volt valakinek tünete? Vagy valami változás?A műtét amúgy fájt?
2019. febr. 7. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem semmi tünetem nem volt...még a vérképem is szuper volt.

Csak h pl 5 volt egy helyen nyomta a nyaki ideget és fájdogált.Máshol is volt pl orr mögött agynál..


Nem fájt a műtét!utána rossz volt..de kibírható.

Fiú vagy Lány vagy?


Neked van pl éjjeli izzadás, reggeli hőemelkedés?


Nem jobb a kemó, az az egész szervezetre hatással van, a sugár csak azon a bizonyos részen tesz kárt.

2019. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok tudom nem mostani poszt,de hátha tudtok segíteni?!.én ma voltam uh-on mert a nyakamban fülem előtt is,de inkább a lágyékomnál van vagy 4 db nyirokcsomom megnagyobbodva(1,68mm a legnagyobb).az eredmény rektiv nyirokcsomo.2 hete vettek vért de az teljesen jo lett.viszont nem vagyok jol azóta a fejemben is bal oldalt halántékomnál nyomás van és fáj de fôleg délelőtt.holnap megyek vissza a háziorvoshoz aki sosem vesznkomolyan..félek limfóma..biopsziát szerintetek kérjek?a fejfájásom ak lehet köze hozzá?estleg áttét?kérlek segítsetek.megyek orvoshoz,de kíváncsi vagyok tudok e tanácsot adni
2020. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6os.

Én nem házidokihoz mennék hanem fül orr gégészhez vagy heamatológushoz,a 2. Az igazi szaki ebben.Nekem azóta is vannak reaktív nyirokcsomóim.Sőt a kivett nycs. Azóta visszanőtt :D Már elengedtem h megtudjam miért vannak.Crp-d mennyi?Illetve az Ldh-d ?Facebookok van egy limfómás csopi,ott sok mindent olvashatsz még ha nem is vagy (remélem nem) beteg.

2020. júl. 14. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!