Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem megy le a lázam, mit...

Nem megy le a lázam, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött, éjszaka 39,3 volt. Reggel 38,8. Elmentem orvoshoz, állományba vagyok, de gyógyszert nem írt, azt mondta h coldrexet és rubophent szedjek, hurutoldót akart írni, de mondtam h van otthon acc.


12 órakor bevettem egy rubophent, 38,8 volt a lazam, kicsit elaludtam. 14:45kor mértem, ugyan annyi volt. Vagy nem vitte le, vagy ilyen gyorsan kimegy a hatása. Coldrexel is ugyan ez volt tegnap.


Jah, be vagyok öltözve, úgy fekszem, de nem izzaszt egyik sem. Ez miért van?


Forrófürdő jó tesz?



2019. jan. 25. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te hány éves vagy? Forró fürdő lázasan??? Langyos vizet engedj és ahhoz fokozatosan hideget, vagy langyos zuhany. Kevés ruha, szellőzzon a tested. Ha be vagy öltözve nem megy le a lázad. Sok tea, folyadék. Algopyrin.
2019. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 3 napja folyamatosan lázas vagyok, hol jobb,hol pedig rosszabb. Rajtam sem segít a rubophen, csak az algoflex. Forró fürdő helyett inkább hűtő fürdő segít nekem.
2019. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A homlokomra hidegvizes borogatst tettem, most is rajta van.

29 éves vagyok, életemben 1x voltam lázas, középsulis koliba anyuéknak kellett jönniük értem, mert szinte mozdulni sem bírtam. Mivel ez több mint 10 éve volt, és nincs több tapasztalatom lázzal, így tényleg nem tudom mit tegyek.

2019. jan. 25. 15:25
 4/12 A kérdező kommentje:
Ráz a hideg beöltözve is, de akkor,, kivetkőzöm,,
2019. jan. 25. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csuklóra, bokára tettem borogtást, sokat segített tegnap este, utána legalább aludni tudtam picit.
2019. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Attól, hogy nem sűrűn van dolgod lázzal, annyi kis sutnivalid lehetne, hogy nem a forró fürdő a megoldás.

Jobban van amúgy? Levetted a sok ruhát? Igyál sok teát.

2019. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ilyen magas láznál (39,3) nem igazán jó forró fürdővel kezdeni, bár a lázat lejjebb viszi az igaz és még ki is izzadod a kórokozók egy részét, de ilyenkor hatásosabb a hidegvízes ülőfürdő. Sajnos vannak olyan vírusok, amik ilyen magas lázat okoznak és a Rubophen ezek szerint neked nem hatásos, más hatóanyagú lázcsillapítót kellene kipróbálni. Kalmopyrin pl.

Nekem a Rubophen max. fél-1 fokkal csökkenti a lázam és a fejfájásom sem múlik el, nekem csak a diklofenák-kálium hat csak.

Ilyen esetekben a Coldrexet meg a hasonló reklámozott baromságokat nyugodtan elfelejtheted.

2019. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos ugyan ugy vagyok, gyoszer leviszi 38,5 körülire, lejjebb nem, de 2-3 ora után megint 39 fölött van. Most vettem algoflex fortet, ezt akar lehet együtt a rubaphennel is, bárnem akarom. Most vettem csak be, remélem ez jobb, mint a paracetamolos gyogyszerek.
2019. jan. 25. 21:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Már kevesebb a ruha rajtam, de igy sajnos ráz a hideg. Nem hiszem, h ez annyira jó lenne.
2019. jan. 25. 21:26
 10/12 anonim ***** válasza:

A láz miatt ráz a hideg, általában akkor, amikor emelkedik.

Menj orvoshoz ha nagyon nem vagy jól, kérj Algo injekciót pl.

Vagy irass fel vényköteles lázcsillapítót, azok legalább érnek is valamit.

Jobbulást!

2019. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!