Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Daganatos megbetegedések...

Daganatos megbetegedések gyógyászata. Csak én gondolom úgy, hogy valami nem 'kerek'?

Figyelt kérdés
Amit egyszerű emberként megélhettem ezzel a betegséggel kapcsolatban, azt megéltem. Legnagyobb szomorúságomra nem én voltam a kezelt, csak egy ember, aki elvesztett valakit, akit nem lehet pótolni. A kérdésem: gyakorlatilag évtizedek óta ugyanott toprog a betegség gyógyászata. Ha időben észreveszik és megműtenek van sansz. Ha nem, akkor kemoterápiára, sugár, genetikai mutáció esetében gyógyszer majd az esték 98 százalékában halál. Tényleg ugyanott tartunk mint 50 éve, vagy valami más áll a háttérben? Szerintetek?

2019. jan. 29. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A klinikai út zsákutca , vagy kikerülik vagy nem . Ha maradnak a mérgezésben és műtéteknél 10% az esély, ez nulla . Nem értenek hozzá kísérleteznek , sok ismerős rég meghalt .
2019. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért annyi évtizedes tapasztalatom nincsen a környezetem által,tehát azt tudom mondani ami megállapított.

Sok rákos megbetegedésnek a kezelése javult. Például a hererák az az eseteknek a többségében gyógyítható.

Vannak nehezen kezelhetőek is mint például a nyelőcsőrák(5éven belül a túlélésnek az aránya 4%) vagy a gyors leforgási idő miatt a hasnyálmirigyrák (általában 1év).


Nem olyan rég olvastam,hogy a kemo az már elérte a technikai fejlődésének a csúcsát és valamilyen más terápia terjedhet el 10-15 éven belül ami az immunrendszerre gyakorol hatást és így pusztíthatja el a rákos sejteket.

Persze annyi ilyen "csoda" innovációs kezelésről hallottam már eddig amiből egy sem jött még el. Egyszer hallottam a rádióban több éve,hogy véletlenül találtak a leukémiára ellenszert véletlenül(a maláriára akartak gyógyszert fejleszteni),de erről sem hallottam még folytatást.


Amennyiben átterjed a nyirokrendszerre a daganat máig még mindig esélytelen a túlélés.

2019. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen is elég sokat fejlődött az onkológia 50 év alatt. Nem gondolom, hogy laikusként, egyetlen ember tapasztalata alapján kellene véleményt nyilvánítani. Kapásból eszembe jutnak a throphoblast tumorok, amiket 50 évvel ezelőtt csak műtéttel tudtak kezelni, és úgy is csak a betegek 15-20%a élte túl. Jelenlegi kemoterápia mellett a gyógyulás 90%os. Vagy pl. a gyermekkora akut leukémiák, amik szintén baromi nagy %bán teljesen gyógyíthatók. Ezt azért nem nevezném toporgásnak.
2019. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Speciális betegség. A sejtek szaporodása ugyanis természetes folyamat. Mindenkiben folyamatosan keletkeznek rákos sejtek, csak az test minimális értéken és egyensúlyban tartja a többségnél. Nehéz egy olyasmit gyógyítani, kiiktatni, ami ennyire "alapszolgáltatás" az emberi testben, úgy hogy közben még nagyobb kárt ne tegyünk.
2019. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valami tényleg nagyon nem kerek. Én tisztelettel vagyok az orvosok iránt, de szerintem a daganatos betegségekkel kapcsolatban jórészt találgatnak, kísérleteznek, igazából ők sem tudják a megoldást, annak ellenére, hogy mindent megtesznek, amit orvosként megtehetnek.

A kemo- és/vagy sugárkezelésen átesett ismerőseim (sajnos nem kevés) mindegyike borzasztó állapotba került, és végül mindegyik elhunyt. (Jelenleg három közeli ismerősöm küzd az életéért.) :( Társaik, családtagjaik kivétel nélkül azt mondták, a tapasztaltak alapján nem fogják felvenni a kezelést, ha adott esetben rákot diagnosztizálnának náluk is.

Szeretnék hinni a mostani kezelésekben, de sajnos nem látok pozitív eredményt. :(

2019. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!