Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyáron többszöris fürödtem...

Nyáron többszöris fürödtem egy tóban, ahova most tudtam meg, hogy rengeteg azbesztet tettek, lehet tőle későbbiekben bajom?

Figyelt kérdés

Nagyon gyönyörű tiszta volt a vize, láttam még nyakig érő vízben is a lábamat. Volt belépő jegy is, mert strandá lett alakítva, viszont attól ugyanúgy egy tó.

Sokan fürödtek benne.


Viszont a napokban megtudtam, hogy nem tettem helyesen, hogy fürödtem ott, mert rengeteg azbesztet tettek a vízbe.



2019. febr. 19. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem hasraütés szerűen nyílvánítanak egy tavat vagy részét stranddá. Ha káros lenne az egészségre, nem lehetne strand. Ha nem vették számba elég alaposan a kockázatait a fürdésnek, később fel is jelenthetik őket, hogy mások egészségét veszélyeztetik.
2019. febr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a víz alatt volt teljesen, akkor abszolút nem veszélyes, mivel levegőben kezdenek csak el szállni az apró részecskék. Éppen ezért kell folyamatosan locsolni, amikor az azbesztes palát vágják, az negakadályozza, hogy a levegőbe jussanak a részecskék. Feltételezem, hogy nem ittál a vízből, így nem juthatott a gyonrodba se. Inkább azzal lehet gond, ami a bőrödre került, de szerintem ez nem szánottevő mértékű, nyílván otthon egyből tusoltál utána, ami meg közben a ruhádba kerülhetett az tényleg jelentéktelen.


Egyébként meg tudnád mondani, hogy hol van ez a tó, és mi a neve?

2019. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Borsod megye és két tóról is hallottam, hogy azbesztes lehet, az egyik vadnai, a másik muhi.

A vadnain csak egyszer voltam, de a muhi tó-n többször is.

2019. febr. 21. 00:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2019. febr. 21. 00:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel felesleges foglalkoznod. Valószínű semmi bajod nem lesz. Ha mégis majd csak évtizedek múlva. Sokkal nagyobb eséllyel üthet el az autó mégsem aggódsz rajta. Felejtsd el az egészet. Ahogy a többiek írták a víz alatt volt, nem belélegezted.
2019. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!