Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Creutzfeld-Jakob szindrómával...

Tankista kérdése:

Creutzfeld-Jakob szindrómával (kergemarha-kór) kapcsolatban lenne pár kérdésem, hátha valaki okosabb mint én. Segítene valaki ebben?

Figyelt kérdés

Anyukám tavaly ebbe az undorító betegségbe halt bele decemberben. A kezdeti tünetek annyik voltak nála, hogy koordinációs zavarai voltak, és a kórházba kerülése előtt már komolyabb emlékezet kiesések, elfelejtett dolgokat, pl. oldalakra a jelszavait.

A kérdésem annyi volna, hogy - bár tudom, hogy ez egy prion betegség, és elvileg emberről-emberre nem terjed, de lehetséges az, hogy mondjuk az elhullott hámsejtek (bőr, haj) ami akár mikroszkopikus méretű is lehet, azt belélegezve elkapható ez? Az orvosok azt mondták, hogy vér útján terjed, illetve akkor, ha kannibálok lennénk, és megennénk egy fertőzött agyát. Azért tettem fel ezt kérdést, mert ugye itt a sejt betegszik meg konkrétan, ami az azt körülvevőket fertőzi, és az azt körülvevők így adják tovább az összes többinek, tehát, ha bejut a szervezetbe egy bőrdarab például, az nem okozhat ilyen megbetegedést?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2019. febr. 26. 08:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Részvétem az anyukád miatt!

A prion betegség csak vér és a fertőzött agy elfogyasztása útján terjed. Máshogy nem.

Egy úgynevezett rosszul hajtogatott fehérjéről van szó, amely az agy sejtjeiben jön létre és máshol nem. Nem lehet elhalt hámsejtek útján elkapni.

2019. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!