Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tanácsoltok, mert már nem...

Mit tanácsoltok, mert már nem bírom? Egy darab ember nincs akit érdekelnék. A szüleim sokat dolgoznak és ők se nagyon figyelnek rám

Figyelt kérdés

16 eves fiu vagyok aki 8 éves kora ota gépezik és mindig is nagyon szerette a videojátékokat. A probléma ott kezdődött hogy kb mar egy éve annyira rávagyok fuggve a fortnitera és az apex legendsre (ezek számítógépes jatekok) hogy teljesen megszunt szamomra a kulvilag.

A szüleim mindig mindent megadtak nekem, és sose tiltottak el a gépezéstől.

Viszont mára már odáig fajult a dolog hogy nincsenek nagyon barátaim, rengeteg lány barátom volt, mára egy sincs, az iskola nem érdekel már pedig mindig jó tanuló voltam, sokat sportoltam es tisztán ettem, mára olyan vagyok mint egy telibeszart bevasarloszatyor

(Édességen élek kb) és a szüleim semmit nem vettek még mindig észre.

Ők boldogak, elég jó korülmények kozott elunk, de en semmitol nem vagyok mar boldog. Akár hova visznek semmi nem okoz már boldogságot és ez megijeszt.

A jatektol mindig boldog vagyok, profi jatekos akartam lenni, iskolaidoben is hajnal 2-3 ig jatszok(mindig 1 oranak indul aztan mindig lesz tobb es tobb) alig alszok 3-4 orakat, egész nap majd meghalok de mire aludni kéne nem tudok aludni. Egész nap fáj a szemem és kimerult vagyok, egyszer már majdnem kiugrottam a 10.rol,de nem tudtam megtenni. NINCS ELÉG ALARATERŐM HOGY ABBA HAGYJAM A JATEKOT VAGY NEMTUDOM MI A BAJ DE ÉN SZAKÍTANI AKAROK EZZEL AZ ÉLETMÓDDAL! Mit kéne csinálnom, kérlek próbáljatok meg segíteni értelmes tanácsokkal!



2019. márc. 2. 02:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó dolog, hogy ezt felismerted és hogy tenni szeretnél ellene. Szerintem keress egy szimpatikus addiktológust, aki tud ebben segíteni, esetleg iskolapszichológustól is kérhetsz tanácsot, ha van nálatok.

Neten is vannak anonim oldalak, ahol kérdezhetsz pszichológustól, ő pedig válaszol, a személyes találkozást persze nem helyettesítheti, de útmutatásnak biztos nagyon jó lehet.

"addiktológus játékfüggőség", "pszichológus játékfüggőség" stb szavakkal kereshetsz megfelelő szakembert.

2019. márc. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak nagyszüleid esetleg vidéken vagy olyan hely ahol nincs számítógép? Okosan rájöttél a problémádra,de most már neked kellene lépned! Szerintem mondd el a szüleidnek,hogy ők is segíteni tudjanak neked.
2019. márc. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megnézheted minden hétvégén, hogy milyen programok vannak az adott helyen, vagy környékén, ahol laksz, elmehetsz barátkozni, csavarogni. Keress valami hobbit, ami leköt.
2019. márc. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát először is el kell határoznod magadban, hogy ne a játék legyen az első helyen. (Ezt csak te tudod megtenni)

A te korodban mondanám én a tanulást, esetleg otthon segíts be valamibe. Miután a saját dolgoddal végeztél, és még mindig játszani akarsz mondjuk barátkozás stb helyett, akkor sem fogod magad olyan szinten rosszul érezni, mint ha semmit nem csináltál volna egész nap.

Én is szerettem mindig is a játékokat, de az utóbbi időben érzem azt, hogy ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak. De az hogy te 16 évesen már rájöttél erre ez egy jó dolog, nekem kicsit később sikerült haha :) Nem kell rögtön várni a csodát, szép fokozatosan megy majd ez.

2019. márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne játsz ilyen szarokkal, hanemn inkább ved meg a cs:go-t
2019. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichiátria
2019. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!