Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy nem kapnak el az emberek...

Hogy nem kapnak el az emberek betegségeket az utcáról?

Figyelt kérdés

Mindent megfognak csupasz kézzel szinte.

A metrón a kapaszkodókat és a csöveket, buszon és vilin ugyanúgy, majd ezzel a lendülettel megfogják a telefonjukat vagy valami személyesebb dolgukat.

Telefont meg hazaviszik, beviszik már-már az ágyba, ott csak egyszer kell a szembe/szájba nyúlni és kész a fertőzés. De nem?

A másik pedig a pénz..

Megfogják a pénzt, utána a telefont, utána pedig az arcukat. Olyat is láttam, hogy belenyúlt utána a szájába az egyén.

Hogy nem kapnak el fertőzéseket?

Meg fizet apróval, majd ugyanazzal a kezével megeszi azt, amit evett, péksütit pl.

A legkomolyabb fertőzéseket is el lehetne így kapni, de hogy nem kapják?

Láttam már, hogy egy haverom megfogta a cipőjét alulról aztán meg a telefonját nyomogatta.

Köztudottan a szåros utcán át jön a blahán.


Így nem lehet elkapni fertőzéseket meg betegségeket vagy egész bp lakossága immunis csak én nem?!


Már egy csomószor megkaptam, hogy tisztaságmániás vagyok meg kényszeres.


Utolsó igaz, de most csak gondoljatok bele..

Megfogod a kapaszkodót metrón, amit AKÁRKI megfoghatott előtte az akármilyen mocskos kezével.

Te azt megfogod, valami viszked az orrodban/szemedben vagy véletlen belenyúlsz a szádba aztán helló.

Vagy a másik, hogy megfogod a telefonod azzal a kézzel, hazamész, ágyban picit nyomkodod, lemész enni valamit, a kenyeret meg befertőzöd a kezeddel aztán megeszed.


Na nem tudom, várom a válaszokat, köszönöm.



2019. márc. 6. 13:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Na jó, a járművek javára szóljon, hogy állítólag "be vanna vonva" valamilyen atibakteriális folyadékkal, de még ez sem biztosíték..

És akkor ott van még a pénz.

A pénzt a koszos, büdös hajléktalanok is megfogják, olyanok is megfogják, akik nem ismerik a higiéniát.

Az is megfogja, aki előtte jól összetaknyozta a kezét egy jó trüsszögés után.

2019. márc. 6. 13:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az immunrendszerük megfelelő működése miatt. A tisztaságmánia lehet, hogy éppen rombolja, mert fékezi a kölcsönhatást a különböző fertőzésforrásokkal.


Kutatások például kimutatták, hogy az antibakteriális szappan többet árt, mint használ.


A kényszeres tisztaságmánia lelki probléma, nem sokat ér a hétköznapi betegségek megelőzése céljából (mint látod is).

2019. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére van az embernek immunrendszere. Attól még, hogy egy kórokozó a szervezetébe jutott, nem lesz feltétlen beteg. Sőt, ha túlzott tisztaságban élsz, lehet, hogy a végén többet leszel beteg, mert nincs min edzenie magát az immunrendszernek, és a túlzott tisztaság hajlamosít pl. az allergiára is.


Járványos időben persze azért érdemes vigyázni, többet mosni kezet, rendszeresen fertőtleníteni a telefonodat stb. Csak a ló túloldalára nem jó átesni.

2019. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%
Mert egész életünkben érintkezünk ezekkel és az immunrendszerünk megtanulja kivédeni.
2019. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt tárgyakra hiába tapadnak kórokozók, azok valójában nem önmagukban tapadnak meg ott, hanem valamilyen folyékony hordozó közeg (izzadtság, zsíros szennyeződés stb. közvetítésével és odaragasztás) útján, ami onnan a következő ember által akár eltávolításra is kerülhet. A fémfelületek, de a bankjegy sem jelent táptalajt a kórokozók számára, tehát azok ott szaporodni nem tudnak, a nehézfémek meg kifejezetten toxikusak a számukra. Ugyanakkor a mikroorganizmusokra jellemző, hogy csak kifejezetten nagy tömegben jelentenek tényleges veszélyt, az állati immunrendszer pedig úgy működik, hogy ellenanyagok már kevés kórokozóval szemben is termelődni kezdenek, így megakadályozott az átlag mennyiségű kórokozó "kártétele".
2019. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Először is Mr. Hipohonder és OCD-s!


Remek, hogy van betegség tudatod, talán könnyebb lesz megérteni a leírtakat:


Betegségeket elkapni nem lehet -baktériumokat, vírusokat, gombákat- lehet elkapni, ami betegségeket okozHAT az emberekben is.


- az immunrendszer szerepe (gondolom halottál már róla), hogy kivédje ezeket és NE okozzon fertőzést. Szép is lenne ha ez a védekező mechanizmusunk nem lenne, már attól beteg lennél, hogy reggel kinyitod az ablakot.


- itt jön a lényeg: fertőzésforrások évmilliók óta mindenhol vannak (magában a levegőben is) NEM csak az emberi közösségi tereken/kontakt pontokon és nem csak érintés útján. Napi több ezer vírussal, bacival találkozol úgy, hogy észre se veszed NEM okoz tünetet, nem leszel beteg.

Az a tévképzet részedről (vagy ostobaság), hogy mindentől és mindenhol, mindenképp beteg leszel, a kényszerbetegséged miatti tévedés. Ugyanis erre van az immunrendszer, pont mint a vírusírtó a gépeden! Jó mi?

Ha nem megfelelő vírusírtót használsz, átfog jutni 1-2,

de alapesetben nem.

Ez pont így működik nálunk is, sőt minnéltöbbször találkozik egy vírussal annál hatékonyabban ismeri fel és ártalmatlanítja a program.


Összegzés:


A higiéniai emberi problémák (szaros kézzel nem eszünk) nem összekeverendő a buszon való utazás kockázatával.


- Menj pszichiáterhez, kezelni kell a betegséged!

-Kérj influ védőoltást

-Igyál sokat

-Szedjél C vitamint

- Mozogj!


Meglátod remek lesz!

2019. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hogyne kapnának el! szerencsére nem túl gyakran mert van immunrendszerünk meg védőoltás.

egyik ismerősöm valszeg tömegközlekedésről kapott el ótvart jó pár éve

2019. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elkapnak sok mindent az emberek, csak nem gondolják, hogy egy kapaszkodó, stb. megfogásától. Azért nem mindenki ilyen igénytelen, mint amiket leírtál. Én alaposan kezet mosok miután haza mentem. A telefonom is ha használtam, áttörlöm szeszes vattával. Utcán nem eszek. Legfeljebb ha már éhen halás kerülget, akkor egy nejlonzacskóval, vagy papírral megfogom az ételt. A szemedbe sem ajánlatos bele nyúlni, mert az influenza vírus is terjedhet így.Ja és én nem vagyok tisztaságmániás, csak elővigyázatos.
2019. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Működik az immunrendszer, többnyire nem kapnak el mindenféle betegséget, csak néha.
2019. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!