Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen házi megoldásokat...

Milyen házi megoldásokat javasoltok?

Figyelt kérdés
Kb hétfő óta be van gyulladva mindkét torok mandulám, iszonyatosan fájnak, voltam dokinál, cataflam-ot írt fel, ha beszedem, kb 6 órán át tűrhető. Most köhögök és sárgás színű a nyelvem hátsó része már 3 napja, valamint a manduláim is fehér foltosak. A hétvégére való tekintettel nincs doki, ezért kérdezem a házi praktikákat, és gyógyszereket sem akarok zabálni ebédre, ha lehet.

2019. márc. 15. 01:25
 1/9 anonim ***** válasza:
fokhagyma+méz :) hagymatea, mégtöbb fokhagyma, mégtöbb méz..
2019. márc. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is pont ez a bajom, tüszős mandulagyulladás szerda óta, de én mentem vele dokihoz mert 38.5 fokos lázam is van mellé, antibiotikumot kaptam rá


mellé tantum verdét szopogatok, hogy kicsit tudjak azért nyelni is pár percig mert meghalok úgy fáj :(


meg én gyömbéres kamillás teát csináltam és azt iszom :D

2019. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jaj most látom te is el tudtál menni dokihoz :)


ha nem múlik szerintem menj vissza, mert ha baktérium, akkor nem fog magától elmúlni

2019. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájt múlt héten, de sós vizes gargalizálást 2 nap alatt elmulasztotta, pedig nyelni is fájt és fehér foltos volt a mandulám. Naponta 3szor gargalizáltam sós vízzel.
2019. márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom meddig tart egy ilyen gyógyulás, de szerda óta alkalmazok szinte minden praktikát és semmi javulás. Napi 3 tabletta cataflam-ot kell bevennem, hogy meg tudjak maradni, másképp annyira fáj, mint a lépfene. Ugyanúgy néz ki már napok óta, úgyanúgy fáj, sőt most még taknyos is lettem, pedig bent gubbasztok már napok óta a szobámban. Egyszerűen nem tudom mitől múlik már el, de rohadtul idegesít, és doki sincs, csak hétfőn.
2019. márc. 16. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha van nálatok ügyeletes orvos oda is elmehetsz, ha ennyire fáj, akkor antibiotikum kell rá.
2019. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jobban vagy?
2019. márc. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jobban vagyok már, köszönöm az utolsó kérdezőnek :D . Végül elmentem ügyeletre, ahol azt mondták, hogy tüszős mandula gyulladás, kaptam antibiotikumot valami Formilid nevűt, azt szedem még nem tudom meddig kell. Holnap megyek szintén ügyeletre, hogy mondjon rá valamit, mert nincs doki, ma meg melóznom kellett. Az antibigyó mellé tantum verde spray-t és riccola cukorkát szopogattam, most már tudok enni, inni és ásítani.
2019. márc. 22. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:
na szuper, nekem lázam már lement, a torkom is szép a doki szerint, viszont annyira fáj, hogy könnyezve nyelek, néha még bele is szúr a mandulámba vmi ... írt a doki flektort , az hat és elmúlik pár órára
2019. márc. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!