Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon fáj és zsibbad a hátam...

Nagyon fáj és zsibbad a hátam egy része, időnként bele is nyilal egy ponton. Mit lehetne csinálni, hogy megszűnjön/jobb legyen?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem van, és gyógytornát csináltam rá évekig. Jól is voltam amíg nem kerültem kórházba hosszabb időre (más okból) fekvőbetegként. Teljesen szétment a hátam a kórházi ágyon, és utána is sokat kellett feküdni, műtöttek is így mozogni sem tudok úgy mint régen.Visszamentem az ortopédiára, azt mondták nem tudnak egyénre szabott gyógytornát biztosítani. A réginek sok elemét nem tudom már csinálni a műtétem miatt. Pl. Felülés, hasra vagy oldalra fekve gyakorlatok. Elég patt helyzetnek érzem. Sajnos ülőmunkát végzek.Egy modern székben ülve. De nap végére mégis pokoli fájdalmaim vannak, akárhogy állítom a szék támláját, hiába állok fel kicsit óránként. Nem tudom mit tehetnék a székre, vagy hogy tudnék úgy ülni, hogy ne legyen ilyen rossz délutánra? A régi gyógytornát csinálom amennyire tudom esténként, de úgy tűnik kevés. Nem akarom, hogy műtétig jusson a dolog.

2019. márc. 16. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Járj el úszni, és vigyél be a munkahelyedre egy saját széket vagy egy ülőlabdát.
2019. márc. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudok úszni. A saját szék mennyivel lenne jobb? Azon is pont ugyan úgy fáj.

Egy irodában dolgozom, nem egy játszótéren, labdázgatni sajnos nem lehet.

2019. márc. 17. 07:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Szék és szék között van különbség.

Miért ne lehetne? Próbáltad, vagy csak azt hiszed? Ha egyszer ezen múlik az egészséged, és fájdalmaid vannak, miért ne tennéd? Én is dolgoztam irodában, senkinek nem mondták meg, mire üljön. Egyébként meg lasszóval fogják a munkaerőt.

2019. márc. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úszni pedig megtanulhatsz, amúgy is alapvető dolog.
2019. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hidd el ismerem az otthoni székeimet. Használom őket nem dísztárgyak. A munkahelyi székem egy nagyon modern darab.Mégia fáj délutanra a hátam. Az én munkahelyemre nem fogják lasszóval az embereket. Elég különleges helyen dolgozom és nehéz bekerülni. Tudok úszni. De nem úszhatok egészségügyi probléma miatt.
2019. márc. 17. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!