Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől rekedhettem be?

Mitől rekedhettem be?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnaptól kicsit rekedt a hangom,a torkom nem fáj. Olvastam hogy a gégerák tünetei közt is bennevan ezért is ilyedtem meg. Tegnap félig nyitott ablaknál aludtam, szerintetek lehetséges hogy ezért rekedtem be kicsit? 20/L
2019. márc. 20. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet valamilyen vírusos dolog, nem hiszem hogy 20 évesen gégerákod lenne. Szopogass negrót, mentolos cukorkát, igyál mézes teát, ha nem múlik pár napon belül menj orvoshoz.
2019. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

:) El kell felejteni a netes írásokat, mert mindegyik eltemeti az embert a cikk végére. Mintha direkt sportot űznének ebből, vagy direkt félelemben akarnák tartani az embereket.


Elképzelhető, hogy kicsit megfázott a torkod a félig nyitott ablak miatt.


Nekem pl. a légkondira tud érzékeny lenni, vagy az ilyen levegőztető rendszerekre. Simán van, hogy jó nagyra dagad az ínyvitorlám reggelre, ha úgy éri a levegő a torkom éjjel.

2019. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) megnyugodtam :) többet már nem olvasok az internetről.
2019. márc. 20. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet olvasni nyugodtan, elvégre a tájékozottság sosem baj, csak nem kell végletekben gondolkodni, meg laikusként önmagadnak konkrét diagnózist felállítani. :) Az orvosok is az egyszerű felé próbálnak haladni mindig, nyilván különböző vizsgálatokkal kizárva ezt azt, de csak indokolt esetben.


Pl a tünet időtartamától is függ, ha valakinek X hónapja fáj a feje, akkor jó eséllyel CT, vagy MR vizsgálat lesz belőle. Ha valakinek X hónapja hasmenése van, akkor nem küldik haza, hogy iszogasson citromos teát, meg hasmenéses diéta, hanem széklet teszt, netán gyomor és vastagbél tükrözés, stb. De még mindig nem azért, mert 100%, hogy daganat, hisz van megannyi más betegség a világon. Csupán szeretnék tudni, hogy mi a tünet okozója, és akkor az orvos is célzottan tud terápiát, gyógyszert felírni.


Szóval hála az égnek az élet nem ennyire sarkított, hogy vagy fekete vagy fehér, tehát vagy egészséges, vagy daganatos beteg vagy.

2019. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!