Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mi lehet? Rühesség?

Ez mi lehet? Rühesség?

Figyelt kérdés

Kb egy-két hete viszket a lábfejem, kézfejem, felkarom. Amikor nagyon viszketnek a pöttyök, akkor bőrszínűek, szúnyogcsípésre hasonlítanak, később válnak ilyen színűvé:

[link]

Nem állandó időpontokban viszket, nappal is, este is szokott, de az alvásban nem zavar.

Nagyon sokat dolgozok mostanában, így nem tudtam még elemenni bőrgyógyászhoz, de természetesen mindenképp elmegyek.

Szerintetek mi lehet ez? Másnak volt már ilyen?



2019. márc. 25. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:
tekintve hogy hol vannak, kéz láb száj szindrómára tippelnék. elég a háziorvos, nem muszáj bőrgyógyászhoz menni
2019. márc. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A rühatkát onnan ismered fel, hogy ahol viszek (nem egy ponton), szinte magadnak pirosítod ki vakarassal az útvonalat. Merthogy a rühatka a bőr alatt szeret lenni, ott közlekedik.


Ez nekem elsőre allergiának tűnik, menj háziorvoshoz,majd ő eldönti továbbküld-e vagy kenőcsöt ír fel (elocom vékony rétegben általában 1 nap alatt eltűnteti és megszunik a viszketés (persze, ha tényleg az amire én gondolok)).

2019. márc. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is allergiának nézem inkább, de majd az orvos megmondja!
2019. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végül bőrgyógyászhoz jutottam el hamarabb, de a lényeg, hogy kéz láb száj betegség, ahogy az első válaszoló írta:(

Köszi a segítséget!

2019. ápr. 3. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!