Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami nagyobb problémám van?...

Scrx2019 kérdése:

Valami nagyobb problémám van? Nyomás érzet a mellkason

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, pár napja jelentkeztek nálam olyan tünetek hogy nyomás érzetet tapasztalok a mellkasomon a bal oldalon egy kisebb területen, illetve a hátamon minimálisan. Elmentem az orvoshomhoz nézett EKG-t és azt mondta hogy teljesen rendben van. Az érzet nem múlt el viszont, sőt. Kezdek picit aggódni mivel nem múlt még el ( 4. nap lassan) és ettől nem jó a közérzetem Valaki tud nekem valamit tanácsolni? Egyéb info: Nem vagyok cukorbeteg. Magasvérnyomásom van, szedek rá gyógyszert.

2019. márc. 30. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor következhet a pulmonológia (tüdőgyógyászat). Vagy menj el belgyógyászhoz. Amúgy mennyire van fent vagy lent az a terület? Gyomorhoz közelebb inkább? Nem böfögsz túl sokat, nem mar a gyomrod, nem kapat a torkod / garatod, stb? Mert a reflux kitud sugározni ide oda amoda, bordaívnél fájdalom és társaik.


De azt a kérdést is feltenném, hogy milyen magas vagy, hány kg? Mennyit mozogsz rendszeresen? Milyen kajákat eszel? Ez egy állandó 0-24 órás tünet, vagy csak néha néha elő elő jön?

2019. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Állandó tünet kisebb megszakításokkal.


175cm 115kg. Nemrég kezdtem el mozogni aktívabban még a tünetek előtt, eljárok futni+itthon edzegetni.Az étkezésben kerülöm a zsíros kajákat, szeretem a rizst csirkehúst stb. Ezeket is eszem inkább, igyekszem lehető legtöbb zöldséget/gyümölcsöt is enni. A területe a tünetnek inkább felfele van mint a gyomor felé. Fájdalomról annyira nem beszélnék még, inkább néha szúró érzés, de ami fix az a nyomás érzet

2019. márc. 30. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Az jó, de azért a túlsúly adott. Bár nem mérvadó és kőbevésett a BMI eredménye, de a 175-höz a 115 már sok, II.fokú elhízás.


Próbáltad lenyújtani a mellkasod, hátad? Vagy masszírozni? Lehet az edzés hatására történt valami, és nem szív, vagy tüdő eredetű a dolog.


De ha nem változik, akkor menj vissza az orvosodhoz, és konzultálj vele újra. Lehet kér egy mellkasröntgent, vagy csinál egy szívultrahangot. Vagy labort.

2019. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem még nem próbáltam nyújtani, meglátjuk majd. Ha most a hétvégén nem múlik vagy enyhül hétfőn vissza megyek.


Nagyon remélem hogy nem komoly dolog, mostanság jutottam el oda hogy felfogjam hogy mennyire is fontos az egészségem és kezdtem el érte tenni, remélem még nem késő.

2019. márc. 30. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, nem 20 évesen lesz késő. :) Inkább 40-50-60. Persze a genetika nem elhanyagolandó, az azért több dolgot is felül tud írni.


De ha már a táplálkozás rendben van, az fél siker.

2019. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a lenyújtás fontos dolog, meg a megfelelő bemelegítés. Ha ezek elmaradnak, akkor hát ha nem is szétkeféled a tested, de nem fogja szeretni a dolgot. No meg a különböző gyakorlatok szabályos kivitelezése, azon is sok múlik. Erre a háromra érdemes odafigyelni, és meghálálja a tested.
2019. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam:)
2019. márc. 30. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Ptx is lehet. Csináltass egy röntgent. Bár ha még pici akkor nem fog látszani.
2019. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!