Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pár napja olyan 5 perc rendsze...

Laura2.1 kérdése:

Pár napja olyan 5 perc rendszerességgel érzem, hogy "megszalad" a szívem dobogása ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
ilyenkor nem fáj semmim, csak olyat érzek pár másodperc erejéig, mintha nagyon erősen kellene küzdenie a szívemnek. Miközben hirtelen felgyorsul, nagyon rosszul érzem magam, pontosan olyan érzés, mint amikor megijedek de nagyon. Kicsit fulladok is ilyenkor és kiver egy ilyen eset után a víz. Megszédülök és nyomást érzek a mellkasomban, de csak az a pár másodperc erejéig, ameddig ez végbemegy. Ez most így mi?

2019. ápr. 8. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűség szerint szívritmuszavar. Menj orvoshoz, kivizsgál, ad rá gyógyszert ha szükséges. Lehet, hogy csak átmeneti stressz okozza, de meg kell nézetni!
2019. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

hipochondria: eszedbe jut, hogy a múltkor is milyen gyorsan vert a szíve, és erre megint gyorsan ver, mert azon izgulsz, hogy vajon most is az lesz-e, meg még rá is teszel egy lapáttal azzal, hogy továbbgondolod (vajon el is fogok ájulni? és akkor mi lesz? stb.)


vagy valami egész más...

2019. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szakrendelést felkeresni, ahol nagy valószinöséggel tesznek rád 24 órás EKG-gépet.

Az időszakos búgása nem lehet panasz tárgya!

2019. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es, nem hypochondria. Ilyesmiken nem agyalok, csak már idegesít, mert nem tudok koncentrálni emiatt, mert folyamat szédülök és remeg a kezem
2019. ápr. 8. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet. Valamelyik nyakcsigolya, magnézium hiány, oxigénhiányos a szervezet. A móka úgy szokott végződni, hogy bármilyen is legyen a kivizsgálás, az eredmény negatív lesz (bár az EKG nem árt). Ha problémát okoz, tanuld meg a jóga lélegzést, vagy érdeklődj a kínaiaknál.
2019. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 24 órás EKG-t úgy kell kikönyörögni. Első pár alkalommal csak vizsgálatok nélkül rámondják, hogy pánikbetegség.
2019. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
pánikbeteg nem vagyok, semmilyen feszültséget nem éreztem. Viszont már elmúlt valószínű fáradt voltam, mert 3 napig volt folyamatosan azóta semmi.
2019. ápr. 10. 13:23
 8/9 anonim válasza:
Vélhetően csak kamrai extrasystolek, persze lehet más is. Érdemes kivizsgaltatni, ha szükséges holter ekg-t viselni. Szív uh-stb. Lehet semmi baj nem lesz, de az is lehet hogy profilaktikus úttal kapsz mondjunk egy icd-t, ami nem is olyan rossz. De szerintem csak extrák vannak, azért menj el a dokihoz. :)
2019. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem fekvő helyzetben volt 150-es pulzusom 100-as vérnyomással, úgy hogy előtte se a 24 órás Holter, se az IMS nem mutatta ki, egy "rohamnál" mértem vérnyomást és vártam a csodát, hogy "túléljem", halál érzetem volt azokban a percekben. Másnap doki, kaptam Tallitont, azóta rendes a vérkeringésem, nem vagyok fázós. Szóval, inkább nézesd meg magad, szívritmus alattomos tud lenni, viszont ne idegesítsd magad, ha pörgeted magad, akkor jöhet elő.

Szívritmuszavart nagyobb részben csak időközönként éled meg, amikor rád teszik a gépet nem feltétlen jelez, dokijaim szerint az EKGm is jó volt mindig. Szakdoki szerint a kicsit kis szívem se probléma, de nem említette, hogy amúgy az is okozhatna problémát, ami logikus is, hogy kis szív nem úgy pumpál, mint a normál.

Doki, mérd a vérnyomásod amikor érzed, hogy megindul a szíved. Holter meg hasonlók meg nem garantáltan mutatnak eredményt, ha épp normálisan ver a szíved. Tudom kicsit késve, de most találtam erre, remélem jól vagy!

2020. jún. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!