Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A végbélnél borsószemhez...

A végbélnél borsószemhez hasonlító golyóval milyen orvoshoz forduljak egyáltalán kell?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok annyira kellemetlen ez a téma , néha mikor székletet ürítek véres a vége de csak ha nagyobb , és ezt ennek tudtam be eddig biztos felsértette vagy hasonló. Mert élénk piros volt tehát nem fentebbről jött a vér. Kb 1 hónapban 1-2x tapasztaltam.

Viszont miután 1 éve ezzel küszködöm elmondtam a páromnak és rutin szerűen azt mondta megnézi nincs ebben semmi ne szégyeljem.

Kívül nem látott semmit kicsit az egyik ujjaval bentebb nyult és akkor mondta hogy érez egy kisebb borsó szemnél kicsit kisebb golyó félét, én is megnéztem én is érzem. Nagyon pici de ott van.

Megkellene ilyednem a dologtól?

Illetve én azt sem tudom hova menjek ezzel meg mit mondjak.. háziorvos ad beutalót valami illetékes helyre vagy hogy működik ez? Azt az orvosnál csak nem mondhatom hogy felnyúltunk megnézni és valami nincs rendben


2019. ápr. 16. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Aranyér. Patikaban lehet kapni reparon kúpot és kenőcsőt. Először próbálkozz azzal.
2019. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Sebészhez vagy nőgyógyász is megnézi. Ez lehet akármi, aranyér vagy futószemölcs is.

Igen kellemetlen, ha nagyon kidörzsölöd papírral akkor vérezhet is. Viszkethet is.


Háziorvosnak is elmondhatod panaszod majd ő tudja, hogy hová küldjön.


Anyukámnak volt évekkel ezelőtt és sebész lecsípte neki.

2019. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik, akkor meg proktológushoz menj, ő foglalkozik ezzel.

Ha esetleg valami más, akkor ő tovább tud küldeni.

De szerintem is aranyér!

2019. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aranyér. Nehogy lecsípesd (kockázatos!), vény nélkül kapható Reparon kúp 1-2 hét alatt rendbe hozza.
2019. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendbe hozza? Visszzahúzódhat teljesen?

Az vény nélkül kapható?

2019. ápr. 16. 11:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Vény nélküli igen. Van kenőcs és kúp formában is. Kérd ki a patikus véleményét :)
2019. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen. Teljesen. Vény nélkül kapható.

[link]


Nekem 41 éves férfiként kétszer volt életemben, mindkétszer hegynek fel izomból bringázástól. 60-as apámnak gyakrabban kijön, ő is ezt használja. Neki mondta doki el részletes (PhD-ja miatt orvosok szakszerűbben tájékoztatják), hogy a lecsípés mennyire növeli a későbbi végbélrák kockázatát.

2019. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a válaszaitok!!

Holnap első dolgom hogy megvegyem.

Biztos van esélye hogy visszahúzódjon ha eddig folyamatosan ott volt? Olyan hihetetlennek tűnik hogy eddig figyelmen kívül hagytam és ilyen könnyü eltüntetni

2019. ápr. 16. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!