Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy a tüdő...

Lehetséges, hogy a tüdő becsípődjön a bordák közé?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hete köhögök, két napja viszont borzasztóan fáj a mellem mellett a bordámnál, illetve egy kicsit a mellem alatt, bal oldalon. Kétlem hogy izomláz lenne a sok köhögéstől, mert nem úgy fáj, mint ahogy egy izomláz fáj. Levegővételnél, beszédnél, mozgásnál, és egy minimális monoton fájdalom is van.

Orvos látott, holnap megyek mellkas röntgenre, puszta kíváncsiságból kérdezem, "hátha" járt már így valaki.

Korábban volt egy bordaközi idegzsábám, gondoltam arra is, hogy esetleg a köhögéstől előjöhetett (?), bár kétlem. Köszönöm előre is. :)



2019. ápr. 17. 20:27
 1/9 Doros ***** válasza:
100%

A tüdő nem tud becsípődni a bordák közé, mert a kettő között ott a mellhártya.

A mellkasi fájdalom oka sokféle lehet.

2019. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A tüdő nem csípődik be, ne aggódj! Inkább az ideg tud becsípődni. Nekem olyan volt néhányszor, hogy nem bírtam mély levegőt venni, meg ásítani, mert erősen belenyilalt. Aztán másnapra elmúlt. Néha előjön. Elég ijesztő, mert olyankor félek, hogy megfulladok, ha nem tudok nagy levegőt venni...
2019. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer becsípődött egy izom a bordák mögött. Csak sok, kicsi levegőt tudtam venni, különben majdnem bexartam a fájdalomtól. Adott rá izmlazítót a doki. Egy hét alatt elmúlt.
2019. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet van egy kicsi ptx-ed. Majd a röntgenen kiderül.
2019. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kicsi ptx sajnos nem derül ki a röntgenen. Ahhoz ct kell. De igen simán lehet az is. Bár az inkább a lapocka környékén szúr légvételre. Mellhártyagyulladás is lehet. Amíg száraz addig okozhat ilyen tünetet. Ha nedves lesz jobb lesz. Meg sajna tüdőgyuszi is. Majd írd meg mi lett a röntgen után.
2019. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet. PTX, ha nagyon kicsi akkor valóban nem látszódik röntgenen, de attól még jó, hogy készül majd.

CT-re nem fognak PTX gyanúval elküldeni, általában átvilágítással nézik meg, azon már azért látszik, ha arra van gyanú.

Lehet idegi dolog is, nekem is van néha, vagy a rossz tartás, sok ülés miatt a bordaközi izmok is fájhatnak, ezekkel mit kezdeni nem tudsz, max tornázni, kenegetni sportkenőccsel, izomlazítóval, esetleg gyógyszerben beszedni.

2019. ápr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen azon látszik. Csak sajnos a legtöbb orvos ha jó a röntgen hazaküldi a beteget és nem csinál átvilágítást. Nálam az sem tűnt fel nekik mikor a májam már a tüdőmbe csúszott. Rettenetes orvosok vannak.
2019. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy akkora PTX már látszik röntgenen is, elnézték, nem beszélve arról, hogy ha megvizsgálnak, akkor légzéshang sincs, ez eleve felveti PTX gyanúját. Röntgenen jellegzetes képe van a PTX-nek amúgy.
2019. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ehhez képest 7 orvosnak nem tűnt fel 8 hónapig. Pedig 3 tüdőgyógyász volt.
2019. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!