Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vércukor? Ha valakinek a...

Vércukor? Ha valakinek a vércukra étkezés után közvetlenül is normális az kizárja a cukorbetegséget?

Figyelt kérdés

Vércukor mérése éhgyomorra ajánlatos ezt mondták nekem semmi értelme étkezés után mérni (mondjuk egy jó cukros kávé után) mert az érték akár magas is lehet de ez semmit se jelent mert étkezés után vagyunk. Ha étkezés után sok órával még mindig magas na az gáz.


De megfordítva jól logikázok? Ha étkezés után közvetlenül mérek és erősen cukros szarokat is ettem ittam direkt (édesség cukros üdítő) és ezzel együtt az érték normális akkor az jót jelent? Vagy semmit se jelent?


2019. máj. 18. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális? Mármint az éhgyomri normálisra gondolsz 7 alatt?

Mert ha étkezés után nem magassabb, főleg cukros ételek után akkor az nem igazán normális.

2019. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közvetlen étkezés után semmi értelme mérni, hiszen beletelik (jó) néhány percbe mire a kaja hatni kezd.


Én cukorbeteg vagyok, és ha leesik a vc szintem, és eszek, kb 10 perc múlva èrzem a hatását.


Ha mindenképpen mérni akarsz, mérj negyed óra, fél óra, és az ajánlott másfél óra után.

2019. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utána azonnal azért normális, mert még nincs a vérben. 😁 Idő mire mérhető és idő mire visszaáll. Neten megtalálod, hogy mennyivel utána kell mérni.
2019. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, étkezés után közvetlenül mérted, szóval nem telt el 1 óra sem az evés és a mérés között?


Akkor meg semmi értelme mérni, mert ilyen gyorsan nem szívódik fel a szervezetedbe a kaja (cukor), szóval olyan mintha éhgyomri cukrot mérnél. Minimum 1 -1,5 óra kell étkezés után, hogy mérhető legyen. És étkezés után sem szabad 8-9 fölött lennie.

2019. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
étkezés utén fél órával 6,1 de csak otthoni cukromérővel
2019. máj. 18. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy hogy egy csomó cukros dolgot ettél?

Kicsit alacsonynak tűnik.

2019. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Úgy hogy egy csomó cukros dolgot ettél?"

Hát nem csomót de vbolt krumpli rántott hús és cukrozott eper édességenk + perzse az obligát gyümölcslé (agyoncukrozott műszar....)


A gyümölcslevelet egész délelőtt iszogatom folyamatosan, és a mérés ebéd + 45percre volt



érték 6,1

2019. máj. 18. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!