Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Műtött ciszta kiújulhat?

Tavaly szeptemberben műtöttek laparoszkóposan májcisztával, a doki azt mondta, felnyitottak, leszívtak belőle a folyadékot (csak víz volt benne), aztán "tettek bele valamit" hogy ne tudjon újra töltődni, de azt mondták ultrahangon mindig látszani fog,hogy van ott valami. Idén május 2.- án, mas okból, de elmentem hasi ultrahangra. Nem szóltam a doktornőnek, hogy volt cisztám, de ő sem említette hogy látna ott bármit is... kb. 1-1,5 hete hasonló "tömlőt" érzek a hasamban, mint amikor volt a cisztám, ráadásul ugyan ott ahol régen volt.. azt fontosnak tartom megemlíteni hogy áttétes rák gyanuja miatt vizsgáltak meg ultrahangon most májusban (szerencsére minden negatív), szóval ha akármi lett volna a majámon, biztos megemlíti a doktornő, de azota rettegek hogy barmi lesz a rákkal, vagy a cisztámmal.. jelenleg külföldön tartozkodom, igy most nem tudok orvoshoz menni. Édesanyám szerint pszichesen is produkálhatok olyan tüneteket, mint a májcisztámé,szerinte nagyon rastresszeltem erre az egészre..

A kerdesem tehát arra iranyulna, hogy kiujulhat e műtött majciszta, ami az operáló orvos szerint nem lehetséges, vagy valóban pszichésen produkálom a tüneteket? Köszönöm mindenkinek.

Keress kérdéseket hasonló témákban: ciszta, rák, májciszta, műtét, tünet, betegség

máj. 23. 13:03  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy emellé társul még hanyinger, es tompa fajdalom a ciszta helyén. Egészségügyis ismerőseim szerint lehetetlen, hogy ha május 2.án uh-n nem lattak semmit,pedig alapsan kivizsgáltak, akkor egy het elteltével akkorara nőtt volna a ciszta,hogy most már érzem is magamban, azt latni kellett volna az uh-n. Magánban csináltattam egyébként a vizsgálatot.

# 1/11Időpont máj. 23. 13:07 Privát üzenet
Ha újra érzel tüneteket, menj vissza a dokihoz. Nekem petefészekcisztám volt, kiújult, de ez mindenkinél más.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont máj. 23. 13:08 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Nem minden esetben látszik a cysta és elég hamar tud telítődni, főleg egy műtét után jellemző a cysta.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont máj. 25. 16:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mármint h.ha volt akármilyen műtétem, azután kialakulhat ciszta? Barhol?

# 4/11Időpont máj. 25. 17:07 Privát üzenet

Ebben az esetben kialakulhat, bár pont ugyanott eléggé valószínűtlen.

Leírásban nem értem, hogy most akkor laparoszkóposan műtöttek vagy feltártak? Vagy a műtét alatt döntötték el, hogy mégis inkább feltárást végeznek?

# 5/11Időpont máj. 25. 19:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Laparoszkóposan történt a tiszta fenesztráció.

Elképzelhető, hogy csak behalucinalom a cisztat? Hogy visszatért?

# 6/11Időpont máj. 25. 19:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ciszta fenesztráció *

# 7/11Időpont máj. 25. 20:34 Privát üzenet

Ezt neked kell tudni, de az én tapasztalatom az 15 év után, hogy a betegek amit éreznek, az mindig úgy van még ha aktuálisan nem is tűnik valósnak.

Elvileg a fenesztráció, ha jól tudom, akkor azt jelenti, hogy lyukakat képeznek a cystán és emiatt nem tud újratelítődni. Viszont mellette vagy alatta, felette képződhet akár új is, de mivel az a cysta műtve volt, ott azért kialakul egy gyulladás, ami idő míg rendeződik, ezt érezheted, de ez el is fedheti az újat. Ezért fontos, hogy mikor mész ilyen vizsgálatra, akkor szólj a dokinak, hogy ez a lényeges terület, ezt nézze meg jobban, mert az sem mindegy milyen vizsgálófejjel nézik.

# 8/11Időpont máj. 26. 09:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!!!!!!

Ez igazan hasznos hozzászólás volt!

2.5 hete melanoma attet nyomait keresték, akkor megvizsgaltak uh-n, semmi nyoma nem volt. Erre 1 hete kb.erzem mintha ismet cisztám lenne,ugyan ott..ez meddig tart? Ez az erzes? Es normális? Most kulfoldon vagyok, itt bonyolultabb az egészségügy, majd 3honap múlva tudom otthon megnezetni.

# 9/11Időpont máj. 26. 09:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az ujabb vizsgálatig látatlanban, nem leszek okosabb, azt tudom, de mar nem tudom eldönteni hogy megbolondultam es bemeselem magamnak,vagy valós az érzés

# 10/11Időpont máj. 26. 09:16 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mekkora esély van rá?
Mitől/hogyan alakulhat ki egy 2 éves kislánynak petefészek ciszta, ami (k) két hete még nem volt (ak) ott?
A ciszta daganat?
Hallott valaki olyanról akinek a tüdejében lévő ciszta idővel felszívódott/eltűnt?
Farok csont ciszta?
Mitől alakulhat ki ciszta a torokban, mire lehet számítani? Volt már valaki így?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!