Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Műtött ciszta kiújulhat?

Műtött ciszta kiújulhat?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben műtöttek laparoszkóposan májcisztával, a doki azt mondta, felnyitottak, leszívtak belőle a folyadékot (csak víz volt benne), aztán "tettek bele valamit" hogy ne tudjon újra töltődni, de azt mondták ultrahangon mindig látszani fog,hogy van ott valami. Idén május 2.- án, mas okból, de elmentem hasi ultrahangra. Nem szóltam a doktornőnek, hogy volt cisztám, de ő sem említette hogy látna ott bármit is... kb. 1-1,5 hete hasonló "tömlőt" érzek a hasamban, mint amikor volt a cisztám, ráadásul ugyan ott ahol régen volt.. azt fontosnak tartom megemlíteni hogy áttétes rák gyanuja miatt vizsgáltak meg ultrahangon most májusban (szerencsére minden negatív), szóval ha akármi lett volna a majámon, biztos megemlíti a doktornő, de azota rettegek hogy barmi lesz a rákkal, vagy a cisztámmal.. jelenleg külföldön tartozkodom, igy most nem tudok orvoshoz menni. Édesanyám szerint pszichesen is produkálhatok olyan tüneteket, mint a májcisztámé,szerinte nagyon rastresszeltem erre az egészre..

A kerdesem tehát arra iranyulna, hogy kiujulhat e műtött majciszta, ami az operáló orvos szerint nem lehetséges, vagy valóban pszichésen produkálom a tüneteket? Köszönöm mindenkinek.



2019. máj. 23. 13:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy emellé társul még hanyinger, es tompa fajdalom a ciszta helyén. Egészségügyis ismerőseim szerint lehetetlen, hogy ha május 2.án uh-n nem lattak semmit,pedig alapsan kivizsgáltak, akkor egy het elteltével akkorara nőtt volna a ciszta,hogy most már érzem is magamban, azt latni kellett volna az uh-n. Magánban csináltattam egyébként a vizsgálatot.
2019. máj. 23. 13:07
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha újra érzel tüneteket, menj vissza a dokihoz. Nekem petefészekcisztám volt, kiújult, de ez mindenkinél más.
2019. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem minden esetben látszik a cysta és elég hamar tud telítődni, főleg egy műtét után jellemző a cysta.
2019. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mármint h.ha volt akármilyen műtétem, azután kialakulhat ciszta? Barhol?
2019. máj. 25. 17:07
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ebben az esetben kialakulhat, bár pont ugyanott eléggé valószínűtlen.

Leírásban nem értem, hogy most akkor laparoszkóposan műtöttek vagy feltártak? Vagy a műtét alatt döntötték el, hogy mégis inkább feltárást végeznek?

2019. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Laparoszkóposan történt a tiszta fenesztráció.

Elképzelhető, hogy csak behalucinalom a cisztat? Hogy visszatért?

2019. máj. 25. 19:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Ciszta fenesztráció *
2019. máj. 25. 20:34
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezt neked kell tudni, de az én tapasztalatom az 15 év után, hogy a betegek amit éreznek, az mindig úgy van még ha aktuálisan nem is tűnik valósnak.

Elvileg a fenesztráció, ha jól tudom, akkor azt jelenti, hogy lyukakat képeznek a cystán és emiatt nem tud újratelítődni. Viszont mellette vagy alatta, felette képződhet akár új is, de mivel az a cysta műtve volt, ott azért kialakul egy gyulladás, ami idő míg rendeződik, ezt érezheted, de ez el is fedheti az újat. Ezért fontos, hogy mikor mész ilyen vizsgálatra, akkor szólj a dokinak, hogy ez a lényeges terület, ezt nézze meg jobban, mert az sem mindegy milyen vizsgálófejjel nézik.

2019. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!!!!!!

Ez igazan hasznos hozzászólás volt!

2.5 hete melanoma attet nyomait keresték, akkor megvizsgaltak uh-n, semmi nyoma nem volt. Erre 1 hete kb.erzem mintha ismet cisztám lenne,ugyan ott..ez meddig tart? Ez az erzes? Es normális? Most kulfoldon vagyok, itt bonyolultabb az egészségügy, majd 3honap múlva tudom otthon megnezetni.

2019. máj. 26. 09:14
 10/11 A kérdező kommentje:
Az ujabb vizsgálatig látatlanban, nem leszek okosabb, azt tudom, de mar nem tudom eldönteni hogy megbolondultam es bemeselem magamnak,vagy valós az érzés
2019. máj. 26. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!