Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent az, hogy egy rák...

Mit jelent az, hogy egy rák végstádiumu?

Figyelt kérdés
Edesapukam korhazba kerult es bar nem tudok semmit sem, ezt hallottam a beszelgetesbol, illetve hogy csontvelo rak
2019. máj. 29. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a betegség elérte a végső stádiumát, ami rák esetében a többszöri áttétet jelenti. Hetek, jobb esetben hónapok vannak hátra, de az nem biztos, hogy a jobbik eset. Apád testében tombolnak a rákos sejtek, kitartást. Én is jártam ezen az úton.
2019. máj. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Holnaptol lesz kemoterapian, azt mondtak, hogy ezt a 100%os tombolast korulbelul 60%ra letudjak csokkenteni, remenykedjek a tovabbi fennmaradasban?
2019. máj. 29. 01:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Leukemia vagy limfóma? Nekem abból amit írtál az jön le, hogy nincs normál vérképzése. Az hogy 60%ra tudják redukálni kemoval, azt jelenti, hogy ha abbahagyják a kezelést ugyanúgy elbúrjánzik. Nagy valószínűséggel (a leírtakból), azt gondolom, hogy meggyógyítani nem tudják, csak nyerni még némi időt. De több infó kéne, hogy többet tudjak mondani.
2019. máj. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elmeletileg semelyik sem, hanem valami koztes dolog, bocsi, de nem vagyok tisztaban az egeszsegugyi kulturaval, csak az erdekel, hogy mennyi van meg hatra, mert akkor olyan minosegben szeretnem a maradek idot eltolteni
2019. máj. 29. 03:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem mert akkor tudnék pontosabbat mondani. Ami biztos, hogy legyél vele/mellette amennyit tudsz, amennyire lehet próbáljatok minél több vidám pillanatot okozni egymásnak. Ha meggyógyul, akkor sem veszik kárba az együtt töltött idő.
2019. máj. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Azt jelenti, hogy nem tudnak rajta segíteni és valószínűleg ebben fog meghalni, tele van áttétekkel.
2019. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért van lepontozva a 6-os? Mert valakinek fáj, hogy ez a "végstádium" jelentése? Pedig tényleg ez, bármennyire szar is.
2019. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7:Köszi.

Nem foglalkozok ezzel, mindenki úgy tesz ahogy szeretne. Ha le akar pontozni, pontozzon le, attól még a tény tény marad.

Át is éltem ezt, tudom mivel jár egy végstádium tapasztalatból is.

Mindazonáltal sajnálom azt, akinek ezt át kell élnie, borzalmas dolog, kitartást kívánok neki.

2019. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amilyen kezelést most kap, azt úgy hívják, hogy palliatív terápia. Ez nem gyógyításra szolgál, mert a végstádiumú beteget már nem lehet megmenteni. Arra való, hogy enyhítse a tüneteit, amíg kapja, és meghosszabbítsa az életét pár hónappal.

Nagyon sajnálom. Használjátok ki a maradék időt!

2019. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jajj, nem en pontoztalak ám le, csak tényleg kíváncsi voltam, hogy ennek pontosan mi a jelentése az egészségügyi kultúrában, tehát akkor már biztos, hogy halálos, ct egyébként nem tudta kimutatni egyértelműen, hogy van e áttét, de azt mondták, hogy elvileg ez már végstádium
2019. máj. 29. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!