Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennit kell a helyettesítő...

Mennit kell a helyettesítő gyógyszerből szedni?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködésre L-Throxin Henning 50 mg-os gyógyszert szedek napi 1/2-t.

Most csak helyettesítőt tudtak adni, Euthyrox nevezetűt, de a gyógyszertáros azt írta a dobozra, hogy 1x1.

Itthon vettem ezt észre.


Most akkor abból szedjek be napi egy egészet vagy inkább csak egy felet?


2019. jún. 15. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

a rendesből napi felet szedsz?

CSak a google be írtam be, de ez a 2. is van többféle dózisúban, ez melyik? 100?50?onnantól matek

2019. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

25 mg thyroxintól meghalnál. A mértékegysége mikrog (ug) nem mg.


És hogy érdrmben válaszoljak a kérdésre, 25 ug thyroxint kell bevinned. Tehát megnézed a gyógyszer dobozán, hogy hány ug-os, ha 50 akkor napi felet, ha 25 akkor napi 1 tablettát kell bevenni. Maga a gyógyszer egyébként teljesen ugyanaz, csak más cég gyártja.

2019. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Közben megnézzem, Euthyroxból 50 ug a legkisebb tehát felet kellene szefned, de azért ellenőrizd le. Sajnos vagy a patikus nem figyelt vagy a háziorvosodnál tudják úgy, hogy te napi 50 ug szedsz.
2019. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És igen, nem tudtam, hogy nem mg. Köszönöm a figyelmeztetést. :)

2019. jún. 15. 13:43
 5/7 A kérdező kommentje:

És igen

Az L Thyroxinból a legkisebb "dózisúból" (már ha lehet így mondani) kell egy felet szednem, mivel a TSH értékeim éppen csak, hogy átlépik a határt.

2019. jún. 15. 13:48
 6/7 A kérdező kommentje:

Ellenőriztem ez Euthyrox is 50-es,ugyanúgy,mint a Thyroxin,amiből fél kell.


Tehát a gyógyszertárban írták el.

2019. jún. 15. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott a dolog. :-)
2019. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!