Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Te már láttál epilepsziás...

Te már láttál epilepsziás rohamot?

Figyelt kérdés

Tegnap történt velem, életem egyik leparább éleménye: egyik kollégámmal elmentünk kajálni, akiről tudtam hogy epilepsziás, és pont rájött a roham mikor velem volt. Nagyon megijedtem, mert a semmiből jött a roham, elkezdett egy hangosat ordítani az elején mint aki megfullad, aztán meg fejjel előre lefordult a székről, kiterült a földön és el kezdett rángatózni, közben én meg segítséget hívtam. Szerencsére volt egy orvos a közelben, aki rögtön odaszaladt az asztalunkhoz és ő segítette mindenben. Én teljesen lefagytam, aztán elfehéredtem, szerintem nagyon durván ijesztő és borzalmas látvány volt, az elején azt hittem megfullad, vagy meghal a kollégám.

Ti valaha láttatok már ilyet? Tudjátok mit kell tenni ez esetben? (Kivenni a nyelvét a szájából ennyit tudok). Nekem azt mondta az ismerősöm, hogy ilyen nagyon ritkán fordul vele elő, főképp akkor ha nem alszik, vagy reggel hirtelen kel fel pl zuhanyozni, mert már egyszer ott is rájött. Gyógyszert szed, mégis ahhoz képest hogy "ritkán" történik vele, ez már a második volt 2 hónapon belül vagy ennyi ideje se, hogy rájött egy nagyon durva roham, amikor a végén a mentők vitték el. Csak mint itt is. Egy biztos: soha többet nem megyek vele sehova.


2019. júl. 7. 18:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

"Egy biztos: soha többet nem megyek vele sehova."

Ezt úgy mondod mintha tehetne róla és ezzel akarnád büntetni. Szerintem neki sem volt jó élmény..

2019. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
#1 mindenki magából indul ki! Szó sincs semmilyen büntetésről, én kb sokkban voltam, ennyire még soha életemben nem pánikoltam! Pont nem a másikkal foglalkozom udvariasságból legközelebb ha elhív, mert nekem ez a hatalmas ijedtség nem hiányzik. Még most is sokszor eszembejut, egyszerűen kivagyok tőle.
2019. júl. 7. 18:39
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már sokszor, mert az öcsém epilepsziás.

Gyógyszerrel nagyjából kórdában lhet tartani, de láttam már pár rohamot nála.

Szegénynél rengeteg szorongást szült ez régebben és még mindig nem emntes tőle, pedig már 26 éves.

Hidd el, nem direkt csinálta. Megértem, hogy megijedtél, de ha el is utasítod, légyszives ne mondd neki a valódi indokot. Nagyon rosszul tud esni...

2019. júl. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Természtesen nem mondtam neki semmit ezzel kapcsolatban, sőt még nyugtattam is, hogy annyira nem volt para (á nem). Úgyhogy emberek, légyszíves értsétek már meg hogy tudom, hogy nem direkt csinálta és büntetni sem akarom! Ez még a mentősök szerint is egy durva roham volt, a nyomok alapján.
2019. júl. 7. 18:44
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

Láttam. Az egyik iskolatársamat, később pedig az exem anyját.

Elsősegély tanfolyamon tanították, ott tudtam meg mi a pontos teendő. De neten is rengeteg írásbeli és videós oktatás is van. Valóban nem kellemes látvány, de olyankor nem a te lelkivilágod a fontos, hanem az illető élete. Az, hogy te hogyan éled meg, az huszadrangú, és ráér utána kivesézni.

"Egy biztos: soha többet nem megyek vele sehova."-Milyen ember vagy te? :(

2019. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%

2. válaszoló vagyok, én megértem, hogy megijedtél, nagyon ijesztő látvány tud lenni.

Ha mégis mentek valahova próbálj egy mbert még magatokkal hurcolni, aki ilyen helyzetben is képes épkézláb maradni....

2019. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
#5 ésszerű ember, aki kerüli az elkerülhető stressz forrást. Na bumm
2019. júl. 7. 18:56
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Láttam. Nem kellemes. De hogy nem mégy vele sehova, az elég durva. Te szégyelled? te vagy rosszul tőle? ha neki baja van, te menekülsz? Kedves, szó se róla ... én sem szeretnék veled elmenni sehova, pedig nekem "csak" iszonyúan alacsony a vérnyomásom és néha elszédülök.
2019. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Azért csak menjél el vele, ha elhív. Egyrészt nagyon csekély a valószínűsége, hogy megint pont a te társaságodban kap rohamot, másrészt másodszorra már messze nem lesz annyira ijesztő, hiszen már volt ilyenben részed.
2019. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező en nem akarok rosszindulatú lenni de ez azert durva hogy nem mennél sehova mar vele. Ő nem leprás es nem is tehet róla hogy beteg. Nem szeretem ezt lehetnel te is epilepsziás es akkor teged is kerüljünk el es hozzad se szóljunk ? En ertem hogy megviselt vannak ilyen emberek. De segítettél neki ha máskor is lesz ilyen baja tudod hogy mit tegyél. Nekem inkabb ez biztonságot nyújtana, hogy mar lattam ilyet hogy masok hogy csináljak. Biztos nem fog neki jol esni másoknak is lehetnek rendellenességei de ők is emberek es lehet egyszer veled történik majd valami de ha minden ember így all hozza hogy kerüljük el akkor nem marad senkid. Legyél toleránsabb birkózz meg az érzéseiddel ő belül rosszabbat élt at mint te.

Ez tényleg nem bántás de gondolom felnőtt vagy nem szabadna így gondolkodnod.

2019. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!