Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Piros pöttyök a szájpadlásomon...

Piros pöttyök a szájpadlásomon (garathoz közel) mitől jöhetnek elő?

Figyelt kérdés

úgy kb 3 hete elkaptam egy vírusos(ennek lett beállítva) torokgyulladást, nem múlt el 1 hét után sem ezért megelőzés képpen végigcsináltam 2 antibio kúrát/5 nap - 7 nap/

lement a lázam(több mint 1 hétig 39-40.5 fok környékén volt)

azóta minden oké, viszont többször is megjelennek piros pöttyök a szájpadlásomon(mint említettem a garat közelében, a lágy szájpadláson)

előjön 1-2 nagyobb halvány piros folt, elmúlik, következő nap ugyanennyi, és elmúlik

aztán most egy ideig nem volt semmi, de most megint 4 van

megmutattok a körzetisemnek, aztmondta reflux, és kimarja a torkomat ezért vannak ott azok a foltok..adott valami szétrághatós tabit. ez az 5. nap hogy eszem de hát így sem múlt el(szerintem egyáltalán nem vagyok refluxos ez a vicc)

utána néztem már ennek a ?sztreptokokkusz? okozta garatgyulladásnak, de nekem nem ilyen pöttyök vannak a számban

annyi még így a végére, hogy lehet fogászati probléma miatt? a betegségem alatt 1-2x fájt a fogam, de nem foglalkoztam vele mert egy sima fogmosás is megállította 3-4napra, viszont péntek este óta nagyon fáj, a nyirokcsomómmal együtt, és már a fülembe is átsugárzott tegnap(holnap megyek fogdokihoz hálisten)

ez okozhat ilyen problémákat? vagy valakinek volt már hasonló?



#fog #nyirokcsomó #duzzanat #megnagyobbodott nyirokcsomo #fulbe kisugarzo fajdalom #piros pottyok a szajban
2019. júl. 14. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vírusos torokgyulladás, akkor valószínűleg mononukleózisod volt. Nyaki nyirokcsomóid nincsenek megnagyobbbodva?

Az EBV mononukleózis nagyon nagyon jellemző tünete, hogy apró bevérzések jelennek meg a szájpadláson. Szinte semmilyen másik fajta torokfájásra ez nem jellemző.

2019. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mononukleozisom kb masfel honapja volt, es en ugy tudom hogy nem ujulhat ki megint, szoval ez kilove

de azert koszonom, nyilvan te ezt nem tudhattad hogy ezen mar atestem

de igen a jobb oldalon levo, es mellette eszmeletlenul faj is :/

2019. júl. 14. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Megdöbbentőnek tartanám, ha más okozná

Wikipédia cikkből:

Az immunrendszer legyengülése esetén visszatérnek a tünetek, igaz, általában enyhébb formában. Előfordul, hogy a tünetek azután is hónapokig jelentkeznek, hogy az immunrendszer legyőzte a vírusokat. Ez azért van, mert az immunrendszer túlreagálta a fertőzést.

2019. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy menj el orvoshoz, és mondd neki, hogy vegyen kenetet a torkodból, mert hónapok óta ilyen problémáid vannak, és nem tudni miért

bölcességfog pl okozhat amúgy torokgyulladást meg nyirokcsomó megnagyobbodást, de nem jellemző rá a pontszerű vérzés (petechiae), az a vírusos torokgyulladásra jellemző elsősorban

2019. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!