Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan vizsgálják a zöldhályogot?

Hogyan vizsgálják a zöldhályogot?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szemnyomást mérnek.
2019. júl. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok vizsgalatot csinálnak. Mindenfele gepekbe kell belenézned. Nem fajdalmas vagy kellemeteln egyik sem. 2 vizsgalat van amit kontrollként csinalnak. Az egyik a szemnyomás mérés. Mkdernebb helyeken pici levegőt fúj egy gép a azemebde ésnúgy mér. Rosszqbb helyeken érzéstelenítőt csepegtetnek bele és a szemgilyódhoz érintenek egy eszközt. Nwm vészes, nem fáj, nem kellemetlen caqk nyugton kell maradni közben és utána amíg nem ment ki az érzéstelenítő hatása nem szabad a szemhez nyúlni mert megsértheted magad. Picit fura érzés az érzéstelenítő. A másik vizsgálat a látótér. Évente egyszer kell csinálni. Azt vizsgálja nem romlott e a látótered. Ülsz kb. 15 percet egy gép előtt. Egyik szemedet letakarják. És nezni kell a gepbe és nyomni a kezdeben lévö gombot ha látsz fenyvillanast. Aztan ugyan ezt a másik szemeddel is. Kérdezz nyogodtan. Glaukómás vagyok.
2019. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Előző kommentelő! Mostanában ilyen kis fehér hosszú csillám (1-2 db) bekúszik a látóterembe. Nem mindig, de van, hogy heti többszőr.. egyre gyakrabban, ezért figyeltem fel rá. Mivel 1-2 pici csillámról van szó, annyira nem zavar, főleg, hogy el múlik. Csak aggódom mi ez. Zöldhályog, szürkehályog kezdete lehet? Neked milyen tüneteid voltak? Fiatalnak gondolom még magamat ehhez a betegséghez. Lehet inkább vérnyomás probléma vagy keringési zavar, de szédülés nincs. 30 éves nő vagyok.
2019. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze semmilyen hályoghoz. Inkább üvegtest leválás. Korral járó termeszetes folyamat. De ha elmennél a szemésztre akkor pár perc alatt megnyugtatnának. Nekem semmilyen tünetem nem volt és azóta sincs. Egy munkahelyi szemvizsgalaton vették észre véletlenül. Egyebként ha már romlik a látótér az szokott tünet lenni vagy gyakori fejfájas esetlekvha a lámpa fenye körül valaki udvart vagy valami köröket lát de nekem ezek nincsenek. Nem kell mindjárt a legrosszabra gondolni. Egyebként sem olyan nagy ügy. Cseppentek este 2 csepp szemcseppet meg 3 havonta lemegyek kontrollra. Évente meg egy látóter vizsgalatra. Ennyi.
2019. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én is 30 voltam mikor kiderült. De tényleg nem egy nagy ügy amitől felni kene ennyire. A szürkehalyog meg műthető teljesen helyrehozható. De kétlem, hogy az lenne a bajod.
2019. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!