Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Fűhasználat előnyei és hátrány...

Fűhasználat előnyei és hátrányai? Nem orvosi szemmel. Kizárólag személyes tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés

Húsz éves vagyok, elég sokat tépek. Ismét.

A kötelességeimet elvégzem, még ha kín-keservvel is.

Ez az egyetlen mentségem.

Beteges késztetést érzek arra, hogy kizárjam a világot, és arra az 1-2 órára egy kicsit jól érezzem magam. Emberekkel nem is gyújtok, csak itthon, egyedül.


Tudom, szörnyű. Lehet sértegetni, de spóroljuk meg egymás idejét, mert ez igazán nem érdekel. Nem tanácsokat kérek. Csak olyan emberek történetét szeretném meghallgatni, akik átestek/esnek ezen.

Beszélgetni szeretnék velük. Őszintén.


Érzem, hogy ez egy csapda, de nem látok alternatívát. Egyszerűen nem okoz tartós örömet semmi más, hiába teszem le hónapokig, utána se.

Mint mondtam, teszem a dolgomat, és nem bszm szét az életemet, de csak azért nem, mert rettegek attól, hogy lezülljek és úgy végezzem, mint más.


Mindenki büszke rám azért, amit elértem, az emberek általában kedvelnek, sokan felnéznek rám, de fogalma sincs senkinek, hogy a felszín alatt betegesen menekülök a valóság elől.


Tényleg nem életvezetési tanácsokat kérek, már olvastam tízezret, kipróbáltam mindegyiket, pszichológusnál is voltam, de egyik se volt olyan jó, mint berakni egy jó filmet, gyújtani egy botot, és csak elengedni az összes szrt.


Valójában imádom ezt csinálni:D Az ok, amiért mégis feltettem a kérdést, az az, hogy érzem, hogy ez nem vezet sehova. Ez csak egy nagy fekete lyuk, ami elnyeli az ingereket. De ha leteszem, akkor se jobb. Csak közelebb állok a valósághoz. Amivel nem vagyok megelégedve. ÉS tudom, hogy a legfőbb probléma ez lehet. Hogy nem tudok megelégedni azzal, ami van.



2019. júl. 30. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ahelyett, hogy a fuvezesbe menekulnel, talalhatnal ertelmes elfoglaltsagot is.

Olyan nincs, hogy semmi mas nem erdekel, csak a fu.

Es olvashatsz onfejleszto konyveket, arrol, hogyan tanuld meg ertekelni azt amid van.

A problema itt nem a fuvezessel van, hanem azzal, hogy te magad is beismerted, hogy ez nem jo, es meg ez sem elegit ki teljesen.

En ugy vagyok vele, hogy ha valami nem jo, akkor azon probaljhnk meg valtoztatni.

2019. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajanlom neked Bérczesi Róbert: Én meg az ének c. Könyvét.

En magam csak párszor szívtam. Igen arra jó volt, hogy mikor fájt és szívtam akkor hullára nem érdekelt semmi. Szerencsére en kellőkeppen halucinaltam tőle így nem valtam fogyasztóvá mert keptelen lettem vilna funkiconálni. Megoldani nem oldott meg semmit. Csak olyan le@arom "tabletta" volt. A te bajod sem az, hogy szívsz hanem hogy nem talalod magad, nem tudsz mit kezdeni magaddal és erre pótlék a fű. So kismerősöm rendszeres fogyasztó. Vannak akik normalis életet élnek és szivnak mellette minden nap. De amit látok negatív solgokat mindnél. 1. Sokuk nem áll meg a fűnél előbb utóbb mást is kipróbál és rászokik és rámegy az egeszsége. 2. Ilyan nihilisták mind. Nincsenek céljaik, vágyaik. Nagyon nem is szemvednek úgy elvannak....ennél lehetne rosszabb is az aktív szenvedés. De jobb is. Mindenkinek a maga döntése. 3. Sokan vannak akik már semmi másról nem tudnak beszélni csak a fűről. Ez kívülről nézve rém unalmas. Ezert egy idő utan csak más füvesek veszik körül őket. Mert aki nem szív annak nem izgi folyton ezt hallgatni. 4. Pár évtized utan gajra megy a tüdőd durván tőle. Eletem nagy szerelme is marimuana függő. 6 evig éltünk együtt. Egy tehetséges ember volt. De soha semmit nem volt képes tenni senkiért. Sajnos saját magáért sem. Kedves ártalmatlan ember de olyan mint egy kísértet. Soha semminek nem tudott örülni. A legszebb dolgoknak sem. Erre a.fű jól radobott. Jól elvolt. Így tudnam jellemezni. Elveszi az érzeseket. Nincs fajdalom, nincs boldogság. Valamit valamiért. Nem tudom jó e pudingkent élni. Mikor nagyon rossz akkor segítseg lehet átvészelni egy időszakot ha közben eolgozol a megoldason. De ráállni az szerintem benne tart egy gödörben és idővel a motivációdat is elveszi. Remelem tudtam segíteni.

2019. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Fűhasználat előnyei és hátrányai?"


Előnyei:

Nyugodt vagy mint a tök, és elvagy magadnak mint babfőzelék.


Hátrányai:

Beragadsz a levesbe, és nem fejlődsz úgy az élet egyéb területein.


"kizárjam a világot"

"1-2 órára egy kicsit jól érezzem magam"

"nem okoz tartós? örömet semmi más"

"Valójában imádom ezt csinálni"

"ha leteszem, akkor se jobb"


Ez így egyenes út a függőséghez! Vagyis ez már maga a függőség :)

Ez most még kimerül a fűben, de könnyen továbbfejlődhet.., ha további szereket is kipróbálsz valaha.

Az a helyzet hogy attól hogy pár órára nem veszel tudomást a világról, és jól elvagy - attól semmi sem fog változni. Pont ezért vagy benne a ciklusban. Mert már menekülsz a világ elől. Ez a baj!

Mivel a szerhasználat is elkezd problémákat generálni, így idővel ez egy körforgássá alakul. Ez persze nem olyan súlyos mint aki heroinnal lövi magát (mintpl.én) de a függőség ugyanúgy működik.


"nem tudok megelégedni azzal, ami van"


Ez itt a fő probléma!

Nem tudok sok jó megoldást, de talán a zen meditáció (vagy más belső út gyakorlása) Neked is hasznos lehet. A gyakorlat közben ugyanis elengedhetőek a problémák, a gondolatok, és úgy minden más is. Szóval vehetjük úgy is hogy kizárjuk a világot :) De azért nem erről van szó.., hanem inkább arról hogy elfogadunk Mindent úgy ahogy van, és nem ugatunk bele egóval (megasokhülyegondolattal).


Minden estere nem tudom ez a te esetedben is beválhat-e, de ha nem akkor jobb ha vigyázol rá hogy a függőséged nehogy átterjedjen az életed más területeire is...

2019. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nagyon jó volt olvasni.

Én rengeteg kortársamat látom hasonló helyzetben. Kijelenthetjük, hogy gyakorlatilag az összes haverom drogozik. Nagyon le van idehaza züllve a korosztály.

Éltem külföldön, és ott nem volt ekkora nihilizmus, apátia. Bevallom őszintén, hogy ez is eléggé hat a toleranciámra. Így sokkal kevésbé érzem magam szarul, hogy ekkora a deviancia a környzetemben. Apám is iszik elég rendesen. Nyilván ez nem mentség arra, hogy én is szétcsapom magam, tudom. Hálásabbnak kéne lennem azért amim van, azt hiszem, akkor nem lennének ilyen problémáim:D


Utolsó, te mai napig herkázol, jól értem? Hogy fér össze a zennel?

2019. júl. 30. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:

én most csak elbújtam a világ elöl, és így elvagyok mint a befőtt - de ha itt lenne egy kis barna akkor gondolkodás nélkül benyomnám...


Majd kiderül meddig jutok a zennel :)

2019. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előnyei:

- feldobottság

-nyugalom

-az agyad jobban fog


Hátrányai:

-függőség (ha ez hátránynak számít)

-rombolja a memóriát

2019. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt elég jól össze vannak szedve a hátrányai:

[link]

Ez a rész a te esetedben külön figyelemre méltó:

"14. An "amotivational syndrome" can develop in heavy, chronic marijuana users. It is characterized by decreased drive and ambition, shortened attention span, poor judgment, high distractibility, impaired communication skills, and diminished effectiveness in interpersonal situations."

Olvastam valahol, hogy a CBD olaj segíthet a leszokásban.

2019. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Onismereti utat javaslok
2019. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fura, én épp azt tapasztaltam előnyként, hogy minden elkezd érdekelni, minden izgalmasabb, kiránt a punnyadásból és valamit muszáj csinálni olyankor... :D
2019. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!