Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mivel tudom "helyettesíteni"...

Mivel tudom "helyettesíteni" ezeket?

Figyelt kérdés
Szépen lassan elhagyom a húsevést és szeretném ugyanezt tenni a tejtermékekkel is. A tejet könnyű volt lecserélni, de a tejföllel, sajttal, tejszínnel bajban vagyok. Van valami ötletetek erre?

2019. szept. 4. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben nem betegség miatt szükséges, nem ajánlott diétázni. Egyébként ehet kapni szójatejfölt, növényi sajtot és tejszínt. Magát a tejet meg rizstejjel-kókusztejjel-mandulatejjel lehet helyettesíteni.
2019. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon jó döntés ez, lévén hogy ezek a termékek fokozottan rákkeltőek illetve megnövelik a szív-és érrendszeri betegségek, májbetegségek, emésztőrendszeri panaszok, köszvény, stb. esélyét.


Növényi tejfölt, sajtot javaslom készíts otthon, ha ezeket gyakran használod. Bár vannak bolti alternatívák, ezek többnyire rossz minőségűek, zsírral, ízfokozókkal és tartósítókkal valamint állagjavítókkal teli - így nem sokkal egészségesebbek sajnos mint az állati verzióik.


Tejfölt nagyon egyszerűen lehet otthon készíteni növényi tejből, fermentálóval vagy joghurtkészítővel (vagy a sütőben is lehet alacsony hőfokon fermentálni) ugyanígy joghurtot is. Ezzel kapcs. javasonli tudom a facebook VEgital csoportját, ott nagyon jó tippeket kaphatsz!

Amúgy a fermentálógép drága, de a joghurtgép ugyanúgy -megteszi - azt pedig már 7.000 ft körül kapni.


A sajthoz csak egy jó mixerre, és 1-2 különleges hozzávalóra van szükség, amit nagy mennyiségben érdemes beszerezni.

Kelleni fog mindenképpen valamilyen olajos mag, semleges ízzel (mandula, kesu vagy napraforgó pl). vagy esetleg gabona (köles mondjuk) attól függ milyen alappal akarsz dolgozni.

Emellett citromlé vagy almaecet a savasság elérésére.

Sörélesztőpehely a sajtos íz miatt (bioboltokban kapni)

És valamilyen zselésítő vagy keményítő anyag, hogy szilárd állagot érj el: agar-agar, kappa karragén, tápiókaliszt/keményítő, szentjánoskenyérliszt vagy guar liszt.


Ha profibb sajtokat pl. camembert, roquefort akarsz készíteni növényi alapon kelleni fog még lactobacillus kultúra és a megfelelő penészgomba is, ezeket sajtműhelyekből vagy online tudod beszerezni.


Az eljárás mindig egyforma - a magvakat vagy gabonát beáztatod, míg puha nem lesz (forró áztatás 1-2 óra, hideg áztatás 6-8 óra), leöntöd az áztatóvizet, majd pürítésíted, fűszerezed, besűríted és formába öntöd.


Itt hagyok egy-két receptet amit én szeretek, hátha segítségedre lesz:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én agar-agar helyett általában kappát és tápiókatlisztet használok, mert ezek keveréke hőre ismét olvad és olvasztott sajt jellegű lesz az eredmény, ami az agárnál nem működik.


A tejszínről én amúgy teljesen leszoktam mióta vegán lettem, de ha leírod milyen tejszínre gondolsz (Főzés vagy sütés és konkrétan melyik folyamat kellene - hab vagy krém) akkor tudok segíteni.

2019. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél!!!
2019. szept. 5. 20:18
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Válaszoló!

Nem tudom jársz-e még erre, de megírom, hogy sikerült leállni a tejtermékekkel is. Még nem teljesen, előfordul még, hogy " nem tudom" kikerülni, de a korábban evett tejtermékek mennyiségének kb talán 5-10 %-át eszem most.

Szóval köszönöm mégegyszer!

2020. jan. 21. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!