Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tiszta víz fogyasztásával...

Tiszta víz fogyasztásával kapcsolatban. Melyik reverz ozmózis, öt szűrős víztisztítót ajánljátok, melyik most a legjobb, miért?

Figyelt kérdés
Víztisztító vásárlás előtt állok. Pl. van olyan, amelyik BPA mentes?

2019. dec. 1. 21:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9. Még nem döntöttünk. :/


#10. Az ilyen paraméterekkel rendelkezők szerintem igen, de utána kell nézni.

2019. dec. 6. 16:58
 12/16 anonim ***** válasza:
(A klórt még egy egyszerű vízszűrős kancsó is leválasztja, illetve magától is távozik a vízből, ha állni hagyod.)
2019. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én most ősszel vásároltam ilyen fordított ozmózissal készült desztillált vizet 5 literes kannákban. Az volt ráírva, hogy desztillált víz. Az ára miatt vettem meg, mert évekkel korábban kérdeztem a patikában, és ott ezresért ajánlottak két litert. De mielőtt belementem volna a vásárlásba, lefényképeztem a gyártó címkéjét, és megnéztem a neten. Keresgélés nélkül kiadta a gyártó honlapját, ahol le volt írva az ozmózis, fordított ozmózis . Azt is írták, hogy ma már a gyógyszertáraknak is szűrnek vizet, infúziós zacskókba csomagolva. Ez nekem elegendő volt ahhoz, hogy rákeressek a neten a házi reverz ozmózis szűrőre. Leltem egy oldalt, ahol 77 ezerért akciózták és 3 ezer postaköltséggel meg is rendeltem a cuccot. Megrendeléskor kértem az illetőt, hogy valamilyen márkanevet mondjon. Erre Ő, hogy Ők a saját cég márkanevével forgalmazzák, amit később nem leltem egyik alkatrészen sem. De közölte, hogy ne lepődjek meg, mert made is taywan lesz ráírva, hiszen már minden Kínában készül, még a konzerv dobozok is. A neten viszont megleltem ugyan ezt az összeállítású terméket 50 ezerért és benne van a postaköltség is. Ha gondolod magánban elküldhetem az oldal linkjét hogy melyik az a fél-százezres összeállítás, aminek alkatrészeivel a beszerelés óta nem volt problémám. A beszerelése sem volt bonyolult, magam legóztam össze, minden alkatrész külön volt csomagolva a dobozában.
2019. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nekünk anno még 100 000.- Ft feletti összegbe került a víztisztító, de 2006-os árakkal számolva, még így is megérte, az akkori ásványvizek áraihoz viszonyítva.


Nem tudom, hogy ti hogy vagytok a környezetszennyezés témájával, zavar-e benneteket - engem igen. Úgy gondolom, hogy az is nagyon jó dolog, ha a család nem vásárol állandóan PET-palackokat, sőt a flakonokból kioldódó anyagoktól is meg tudjuk kímélni magunkat, ha üveg palackból isszuk a tisztított, szűrt vizet.


Szerintem nagyon megéri, minden felsorolt szempont miatt. Nekem a tiszta víz fogyasztása volt az elsődleges motiváció. Elég jó a szaglásom + ízlelésem és gyerekkoromban alig bírtam a csapvizet meginni, mert éreztem a klórt, de nem csak azt, hanem... hát, én ürülékszagúnak éreztem. Nem bírtam meginni, alig ittam valamit.


Egyébként úgy is nagyon le lehet mérni, hogy mennyi anyag van a vízben, ha az ember felforral egy pár liter vizet és bizonyos ideig főzi. Csak a vizet. Nekünk rozsdamentes acél fazekunkban, amikor tisztított vizet forraltam 15 percig, semmi nem maradt az edény alján, semmi nem lebegett a víz felszínén. Ugyanezt a vízfőzést kipróbáltam átlagos csapvízzel és borzalom, amit tapasztaltam. A lábas alján fehér "lepedék", a víz felszínén pedig úszkált, ami úszkált.


Nekem szerintem az alacsony ásványi anyag mentes vizek jók fogyasztásra (szerintem másoknak is, de nem mindenki tudja), így emiatt is nagyon kedvelem a víztisztítót.


Ez nagyon sok előny a bolti flakonos ásványvizekhez és a csapvízhez képest is, az biztos, hogy ajánlom, de nem mindenki szán rá egyszerre nagyobb összeget. Pedig mindent figyelembe véve sokkal jobb, mint a csapvíz. Nekem ez a tapasztalatom.


Természetesen mi az ásványi anyag visszapótló nélkül használjuk (illetve használtuk, amíg működött).


Érzékeny vesék esetén is tudom javasolni (nekem érzékeny és nem mindegy, mit iszom, tehát tapasztalatból mondom).

2019. dec. 8. 20:51
 15/16 anonim ***** válasza:

14#


Na, a hippik már az alap kémiát is tagadják? :D


Ha 24 óráig állni hagyod, vagy 15 percig forralod a vizet az még mindig hatásos.


Mondjuk nem értem milyen égető motiváció folytán akarnád mindenáron ezt tenni, mondjuk sörfőzésen kívül.


Mutasd meg azt a hiteles forrást ahonnan ezt az információt szerezted

2019. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ki gondolta volna, hogy ennyien olvassák ezt a kérdést? :)


De miért írod, hogy hippi?

2019. dec. 8. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!