Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szerintetek megéri biotermeszt...

Szerintetek megéri biotermesztésbe kezdeni saját célra?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam veszek egy zártkertet és elkezdem megtanulni művelni és megtermeszteni rajta alapvető zöldségeket, gyümölcsöket saját célra. Jelenleg nincs növénytani tudásom de a netről gondolom meg tudom tanulni ezeket. Műszaki ember vagyok, így az ilyen jellegű dolgokat meg tudom oldani mint pl automata öntözés, telek bekamerázása, védelmi rendszerek stb.. Tőkém van hozzá, a lényege a projektnek az hogy ne kelljen megvenni a boltba
2019. dec. 23. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem jobb a bio sőt ha nem értesz hozzá a végen mikor látni fogod hogy a kartevők megették a kertedet és nincs termés te a vegyszerekhez fogsz nyúlni úgy hogy azokhoz sem értesz így sok esetben az történik hogy sokkal szennyezettebb terméat állítasz elő. Inkabb azt javaslom hogy ha ennyire nem értesz hozzá menj el önkentesnek biogazdasagba dolgozni. Van egy wwoof nevű szervezet aki a világ bármely országába közvetít önkenteseket. Nezz utána. Egyébkent pont most olvastam egy könyvet amiben kutatasok is vannak és azt írja le zöldsegekre gyümölcsökre lebontva hogy semmivel nem jobb a bió. Sem vitamin tartalmomban de még vegyszertartalmomban sem alacsonyabb. Csak dragább és kb 20% a hozama a vegyszereshez kepest. En az ésszel való mérsekelt vegyvedelmet javaslom. Denehhez tanulni kell mert pl ha nem tartod a hatóidőket jó beteg leszel.
2019. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, bio övezet már sehol sincs Magyarban!

Esetleg üvegházban termelhetsz biot. Nem tudom a jou tuben még fent vannak e azok a videók, amik arról szólnak, hogy egy ember a balkonját alakította át konyhakerté. Nem használ földet, csak apró kavicsokba szórja a magot, és pisztrángok vízével trágyázza. Ha van sok szabadidőd, és nem jelent gondot a műanyag edények vásárlása, akkor ezt az öko dolgot ajánlom.

2019. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyagilag biztosan nem, de a tudat, hogy te termesztetted vegyszerek nélkül, megérheti. Én ebben az évben fogtam bele komolyabban, a célom nem az volt, hogy rögtön mindent megtermeljek, hanem hogy kipróbáljak pár bio módszert többféle zöldségen, egy kisebb területen. 9 éve lakunk egy kertes házban, eddig se permeteztem semmit, de az első években még volt némi műtrágyázás. Tavaly már elkezdtem komposztálni és ezt idén tavasszal felhasználtam az ágyásokban, plusz sikerült szereznem jó helyről trágyát. Hát mit mondjak, volt olyan zöldség, amiből semmi sem lett, más meg nagyon bejött. Elég sok tapasztalatot kell még szereznem, jövőre inkább csak olyan növényeket fogok ültetni, amik idén jól sikerültek vagy tudom, mit rontottam el, esetleg 1-2 olyat, amit még nem próbáltam, a többit inkább megveszem a boltban. Sajnos az időjárás, a gyomok meg a kártevők sok galibát okoznak, volt olyan zöldség, ami akkor érett be, amikor 2 hétig nem voltunk itthon, hát, nem egyszerű... A paradicsom volt a legtutibb, abból lett annyi termés, amennyi négyünknek elég volt, viszonylag kis területen. Attól még nagyon messze vagyok, hogy ne kelljen boltba mennem zöldségért.
2019. dec. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a paraszt munkához nem kell diploma csak 2 kéz és akarat. Nekünk is van kertünk saját részre és semmit nem vegyszerezünk. Az is igaz, hogy van amit többször is ültetnünk vagy vetnünk kellett, de még locsolni sem locsoltuk egész nyáron, mert még odáig nem jutottunk. Mindenből termett annyi minden, hogy még sok ismerősnek is jutott belőle.
2019. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, megéri akkor ha azért akarod hogy bio legyen, anyagilag enm tudom.

Nagyszüleim mindig kertészkedtek, utána szüleim is. Most már öregek, úgyhogy mi vesszük át a stafétabotot. Örököltem a házat, tehát a kert megvan, csak rajtam áll mit csinálok vele. Bevallom utálok kertészkedni, de meggyőztem magam.

Mikor elkezdtem bolti sárgarépát rágcsálni nasinak nyersen, észrevettem hogy fura íze van. Ezt a levesben fűszerekkel nem érezni. Nem is igazán volt sárgarépa íze, úgyhogy komolyan elkondolkodtam hogy inkább otthon elvetek pár száz forintért magokat, és én megcsinálom. Biztos nem nő nagyra, de tudom hogy nincs benne vegyszer. Szüleim se vegyszereztek soha zöldséget, nekem ez meg se fordult a fejemben. Amúgy meg mint mondtam nem igazán élvezem a lapálást, ezért magammal se szúrnék ki hogy vegyszerezzem, mert ezzel az erővel a boltban is megvehetném és semmit nem kellene csinálnom 🙂. Mindíg volt hely a komposztnak, ezzel sincs gondunk, esővíz gyűjtés is meg van oldva, bár soha nem élég ha szárazság van. Bár nem akarom az egész nyaramat gyomlálással tölteni, ezért nem fogom bevetni az egész kertet csak egy részét. Ha mindent nem is, csak amit gyakran eszünk, és ami drága (pl. patiszon, petrezsejem, sárgarépa, zöldhagyma, saláta) Egy csomag vetőmag csak 200 Ft. Hanem nő ki nem nő ki, sokat nem veszítettek. És igen, érdemes elolvasni pár oldalt ezzel kapcsolatban, mint mondtam eddig én se konyítottam hozzá. Szerintem elég hasznos dolgok vannak most már a neten ezzel kapcsolatban

Csak egy példa:

[link]

2020. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!