Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tudtok ajánlani (saját tapaszt...

Tudtok ajánlani (saját tapasztalat alapján) jó vízdesztillálót otthonra?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék valami jó gépet és csinálni akarom magamnak a desztillált ivóvizet, és kellene egy kis segítség v tájékoztatás, h merre érdemes nézelődni, mit érdemes megvenni stb.

2018. ápr. 9. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha desztillált vizet iszol, abba belehalsz. Látom nem voltál vmi jó tanuló biológiából...
2018. ápr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudtam h lesznek ilyen valaszok.


Bocsanat d mar elegem van ezekbol..


Te valaszolo, gondolkodtal mar h regen amikor a havat es a megfafyott vizet felmelegitettek és azt itta mindenki akkor az mi volt?


Es gondolkodtal mar azon h ha vannak ilyen gepek akkor ezeket evek ota hasznaljak is?


És ha karos lenne a desztillalt viz akk nem engednek?


Megjegyzem tobb ismerosom is ezt issza 5-10 eve es nagyon nagyon jol vannak. (A kérdést azért írtam ki mert kivancsi vok h itt kinek milyen tapasztalatai vannak)


Kedves beszukult agyu emberek, kimeljetek meg a gyoker kommentektol

2018. ápr. 10. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt elég jó válaszokat találsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__bio-eletmod__709690..

Saját tapasztalatom nincs (vízszűrő beszerelése tervben van), de én nem félnék desztillált vizet inni. Ásványi anyagokat be lehet vinni ételekből is, a csapvízben sincs olyan hú de sok belőlük, mégsem hal bele senki a hiányukba.

2018. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Cukipofa. A desztillált víz ioncserélt víz, amiből a lehető legnagyobb mennyiségben kivonják az ásványanyagokat. Ha van egy szűrőberendezésed, amivel a koszt tudod felfogni, az nem desztillálás, mint ahogy a forralás sem az, forralással nem párolognak el az ásványi anyagok.

Az egyetlen beszűkült agyú ember itt te vagy, ha neked ez új információ. Én is láttam már ilyen oldalakat, ahol ezeket a szűrőapparátusokat így hívják, valójában - és ez az ő szerencséjük - semmiféle ásványi anyagot nem von, nem vonhat ki. Ugyanazon az oldalon láttam, ahol lehet kapni fájdalomcsillapító tollat, meg macskaallergia ellen macskasparyt. Hiteles...

A második válaszolónak üzenem, hogy jobban kellett volna figyelni biológiai órán, deszt víz ivásával ugyanis nem az a gond, hogy nem viszel be ásványi anyagot, hanem az ozmózis jelensége a probléma. A sejtmembrán egy félig áteresztő hártya, ha deszt vizet iszol, amiben nincs semmi, akkor a sejten belül lesz relatíve nagyobb a koncentráció, hiszen kívül felhígította a deszt víz. Következmény: a sejtjeid annyi folyadékot vesznek fel, amivel ezt kompenzálják. Szövődmény: agynyomásfokozódás, majd halál. Pont ugyanez történik, ha valaki egyszerre megiszik nagyon nagyon sok sima vizet, csak itt jóval kisebb mennyiséggel eléri ezt az állapotlt az ember. A középkorban boszorkányok vallatására alkalmazott módszer volt a vízzel való itatás, az agynyomásfokozódástól pedig hallucinálni kezdtek, bevalltak mindent

Nagyon buták vagytok mindketten, ha úgy gondoljátok, hogy nem veszélytelen és ahhoz is csak gratulálni tudok, ha nem hiteles, orvosok által szerkesztett oldalon informálódtok. Rengeteg kamu oldal van, amin én eddig csak nevettem, és azon gondolkodtam, hogy mennyire imbecillnek kell lenni ahhoz, hogy ezt vki bevegye. Hát ennyire.


[link]


Itt leírja nagyon világosan, hogy még sima víznél is kialakulhat a hiponatraemia, vagyis a nátriumion szint túl alacsony. Aminek az lesz a következménye, amit leírtam. Most képzeld el, ez az állapot mekkora mennyiségű deszt víznél alakulhat ki, ha abba amúgy nincs semmi ásványi anyag...

2018. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Oké. Akkor ha egy lavórba eső esik, és abból iszik a macskám, egyből belehal, ugye? (Majd szólok neki, hogy vigyázzon, mert gyakran előfordul.) Vagy abba a vízbe a levegőből belekerülnek az ásványi anyagok?
2018. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

első link ha beírod google-be: [link]


ez a vízdesztilláló "ivóvízkészítő"gép akkor életveszélyes?


A kutyám (akita) a hálózati víz helyett a havat ette egész télen, hiába tettem ki neki langyos vizet a tálba. Akkor ő h hogy él még? Az angliai haverom aki 10 éve ilyen géppel desztillált vizet iszik az h h él? Én is ittam már elég sokat belőle (2 hétig CSAK ezt ittam amikor nem söröztünk) és baromi jól éreztem magam.


Szerintem az a boszorkány aki az ilyen józan parasztésszel is látható képtelenségeket elhiszi.

2018. ápr. 11. 09:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Élettani szempontól a desztillált víz fogyasztásnak semmilyen káros következménye nincs, mivel a megfelelően vegyes táplálék bőven elegendő mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat (nátrium, kálium, klorid, kalcium, magnézium, vas stb.). Ahol nem áll rendelkezésre biztonságos tiszta ivóvíz, ott a desztillált víz fogyasztása mindenképpen ajánlott. Ugyanakkor meg kell jegyeznünk, hogy a jó minőségű ásványvizekben előforduló sokféle ásványi anyag hozzájárul a napi ásványi anyag szükséglet pótlásához."

"Időszámításunk előtt kb. 200 évvel már készítettek desztillált vizet, melyet tengervíz lepárlásával ivóvíz céljára alkalmazták."

"Tengerparti országokban, ahol nem áll rendelkezésere megfelelő tisztaságú és mennyiségű ivóvíz, tengervíz lepárlásából nyerik az ivóvizet."

[link]

Ja és ha esetleg félreérthető volt, amit a 3. válaszomban írtam: tisztában vagyok vele, hogy a vízszűrő nem desztillált vizet, hanem szűrt/tisztított vizet készít. Azért szeretnék vízszűrőt, mert a desztillálóhoz sokkal több hely kell, illetve nehezebb elkészíteni/beszerezni, de a szűrt víz is tisztább, mint a sima vezetékes víz.

Egyébként az ioncserélt víz is alkalmas emberi fogyasztásra.

2018. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Az eső víz nem desztillált. De ha ennek a megértése is gondot okoz, akkor nincs miről beszélni. Végül is ez is a természetes szelekció egyik formája...
2018. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!