Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egy hétig hús nélkül?

Egy hétig hús nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hetfotol hus nelkul szeretnem vegig csinalni a hetet, holnap pedig egyaltalan nem akarok enni hogy kitisztuljon a szervezetem. Erettsegizni fogok es szeretnem megvaltoztatni az eletem. Par reszletes tanacsot tippet varok miket erdemes enni, hogyan folytassam.

2020. jan. 5. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez nem rendkívüli dolog, ritkán kívánok húst, de úgy általánosságban ugyanazt az ételt ritkán kívánom, nemigen kerül egy héten belül ugyanaz az étrendembe, talán max. havonta, van, ami 5-10 évente egyszer.

Ezért a válaszhoz jobban meg kéne érteni a te életmódodat, miért ütközne ez nehézségbe.:)

2020. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy csak a húst akarod elhagyni, vagy a többi állati fehérjét is?

Ha csak húsmentesen akarsz étkezni, akkor semmi, de semmi probléma sincs, egyél valamennyi tojást meg tejterméket, akkor garantáltan nem lesz fehérjehiányod.

Habár egy hét annyira rövid idő, hogy ez alatt semmiféle hiánytünet nem tudna kialakulni, egyedül akkor lehetne problémád, ha a szénhidrátot hagynád el (majdnem) teljesen.

Az egy napos nem-evésnek nincs semmi értelme, ettöl nem fog semmi kitisztulni, csak jó esetben rosszul érzed magad.

Inkább egyél sok zöldségfélét, meg igyál elég édesítetlen (se cukor, se édesítőszer) folyadékot (víz, tea).


Ha konkrét recepteket is akarsz, akkor keress vegetáriánus ételeket, azok húsmentesek.

2020. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 éve nem eszem húst. Abszolút nem hiányzik. Döntés kérdése ez is, mint annyi minden.

Tejterméket sem fogyasztok, tojást viszont igen.

Fontos, hogy fehérjét egyél! És B12 vitamnint ! Fehérje van néhány növényben, gabonában.

B12 pl. az algákban.

2020. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
B12-t nem lehet algából bevinni, csak szólok. Hús nélkül a vassal, cinkkel is lehetnek gondok. Érettségi előtt én nem kezdenék drasztikus diétába, ehhez megfelelőbb lenne egy nyugodtabb időszak.
2020. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!