Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy képesek néhányan egy...

Hogy képesek néhányan egy hétig is (netán tovább? ) kibírni fürdés nélkül?

Figyelt kérdés

Annyi ilyen kérdést olvastam már itt. Hát ez számomra elképzelhetetlen. Most jártam úgy, hogy 1 hétig nem tudtam fürdeni, mert egyrészt beteg voltam, másrészt fűtési gondok voltak, helyette csak a legfontosabb helyeken mosakodtam meg, de már ma alig bírtam ki, ugrottam este a zuhany alá. Úgy kellett levakargatnom magam, hámlott a bőröm, rendkívül kellemetlen volt. Nem jobb egy tízperces zuhany minden nap, amitől jól érzed magad, lejönnek a testnedvek, nincsen szagod, felfrissülsz, mint szórakozni az egyes testrészek külön-külön való lemosásával, aztán fújhatod magad sprékkel, mert úgyis szagod lesz, ha a tested többi része nincs lemosva!

Már majd megbolondultam, nem is értem, hogy bírják ezt mások? Vagy nem érzik magukon, hogy mennyire ragadnak? Mert én már szabályosan ragadtam (bocsi, tudom: fúj, azért is méltatlankodok). Szóval én továbbra is zuhanypárti vagyok minden nap, és örülök neki, hogy élvezhetem a meleg vizet, nem hogy még ilyen meg olyan érvek miatt ne éljek vele, amikor csak lehet.


2011. dec. 12. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Azért egész más, ha beteg vagy, olyankor a tested egy csomó anyagot kiválaszt, amit normál esetben nem.

Egyébként szokás dolga szerintem, ha valaki megszokja, hogy olyan a bőre, akkor neki a fürdés utáni bőr lesz fura.

2011. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindennapi fürdés kevés népeknél van,szinte luxus vízpazarlás.

Én Angliában élek,és itt azt tapasztaltam hogy a külföldi kollégáim (főleg angolok) nem fürdenek minden nap.Van aki hétfőn bejön dolgozni úgy hogy tiszta,ápolt illata van.Péntekig az illető fokozatosan büdösödik. vannak olyan kollégáim akiket időnként a főnökség hazaküld,hogy fürödjön meg,mert már elviselhetetlen a szaga.Csak megsúgom,hogy rengeteg fiatal lányt érzek erősen izzadságszagúnak,és így mennek bulizni,ruhát vásárolni stb..De nem csak az angolok nem fürdenek mindennap.A pakisztáni kollégáim sem fürdenek,csak 3 naponta.De leszámítva egyes ebereknél a curry szagot,nem büdösek.

Én különc vagyok itt kint a naponta zuhanyozás miatt-

2011. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem bírom ki, ha nem tudok minden nap lezuhanyozni.

De tényleg sok kultúrában nem szokás a napi fürdés... Egyébként szerintem mivel állandóan ott van az inger, ezek az emberek már nem érzik magukon a büdit. :S

2011. dec. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!