Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vannak itt, akik az ayurveda,...

Vannak itt, akik az ayurveda, ájurvéda alapján élik az életüket? Hogyan épül fel egy napotok illetve egy hetetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Pl: hány órakor kelsz, ébredés után mit teszel, pránájámát végzel-e, ha igen, hányszor, mennyi folyadékot fogyasztasz, hogyan osztod azt el, hányszor étkezel, végzel-e lazító hatású gyakorlatokat, mikor fekszel le aludni? Stb, minden érdekel. :) Köszi!

2020. szept. 7. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Én csak szertnék. Meg van a határozott elképzelésem róla, de egyelőre nem ennek rendelek alá mindent, ezért nem kivitelezhető.


Azonban úgy tűnik nem vagy járatos a dologban.

Az ajurvéda (magyarul így írjuk) alapján az azzal kell kezdeni, hogy beazonisítod az alakti sajátosságokat, pontosabban a gyakorlatban azt, hogy a pillanatnyi (testi, élettani, lelki stb..) állapot milyen módon billent ki az egyensűlyi egészséges állapotból.

A napirend, a táplálkozás, a testi és lelki gyakorlatok ennek fügvényében kerülnek megállapításra az egészséges (egyensúlyi) állapothoz való visszatérést célozva.

Igazán komolyan véve, ez minden nap mérlegelendő, hiszen állapotunk változik. Persze lassa, de vannak napi és pillanatnyi tényezők (időjárás, napi események melyek pl.: az elmét és a tudatot befolyásolják) melyeket rugalmasan érdemes figyelembe venni a legjobb eredmény érdekében.


Szóval általánosságban bármit mondanék, lehet adott helyzetetben pont az ellenkezőjét kellene tenned.


Röviden: Vagy rábízod magad szakértőkre, és elvonulsz közéjük, vagy elkezded tanulmányozni az ajurvédát, elméjedsz benne, és gyakorlod a jógát. Ez utóbbi segíti a megértést, és önmegfigyelés és önköntroll kifejlesztését.

2020. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem én írtam helytelenül.


Lásd: [link]


A dósákról is tudok. Nem kioktatásra voltam kíváncsi.

2020. szept. 8. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Bocsáss meg!

Azt láttam, hogy bizonytalan vagy az írásában (hisz nem tudtad eldönteni, hogy írd): egyrészt erre reagáltam.

Eszem ágában nem volt kioktatni téged.

Elnézésed kérem!


Már csak azt nem értem, ha a fentiekkel tisztában vagy annyira, hogy összefoglalásuk sért, hogy merült fel benned a kiírt kérdés?

2020. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Segítéget kértél.

Azt gondoltam tudok segíteni.

Időnt szenteltem rá, legjobb tudásom szerint.


Kérlek legközelebb szentelj te is időt a jobb önkifejezésre!

2020. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Inkább figyelj oda magadra és a kérdésre.


Olvasd újra a kérdést, többször is - ugyanis nem én voltam, aki pontatlanul fogalmazott, hanem te voltál, aki nem értette és még jelenleg sem érti a kérdést.


A talány nem talány.

A kérdés ugyanis nem rám vonatkozik, hanem másokra.

Szerettem volna olyanok írásait olvasni, akik élik az életükben azt a bizonyos életmódot.


A helyesírási ügyekben pedig célszerű lenne akkor tanácsokat osztogatnod, ha legalább tudnád, hogyan kell helyesen leírni szavakat.

Legalább ne helytelenre akartál volna "kijavítani".


Ezeken kívül olvasd el újra a hozzászólásodat és vedd észre, hogy hány hibát ejtettél.


Mindezeket összevetve, talán most már érted, hogy mi a gond...

És talán azt is be tudod látni, hogy miért is volt kioktatás, amit írtál.


Ugyanis nem én voltam figyelmetlen, hanem te, de nagyon.

2020. szept. 10. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Legyen hát akaratod szerint!


Viszont kérlek adj valami azonosítót, nehogy a következő kérdésed kapcsán is kioktassalak!

2020. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akaratom szerint? Miről hablatyolsz... Sikerült belátnod, hogy mennyire melléfogtál? Vagy mégsem, ezért a beszólás: "Viszont kérlek adj valami azonosítót, nehogy a következő kérdésed kapcsán is kioktassalak!"


Légy szíves, ne offolj tovább.

2020. szept. 11. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Az ajurveda vagy ayurveda komoly tufomany! Nagy adag alazat is fontos hozza!
2022. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!