Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Halkonzervet helyesen újrahasz...

Halkonzervet helyesen újrahasznosító kukába dobni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Halkonzervet szeretném az újrahasznosítható kukába dobni, viszont problémáim vannak vele.

Olajjal van felöntve a hal, az olajat nyilván nem eszem meg. Olajosan/ piszkosan nem lehet az újrahasznosító kukába dobni. Mit csináljak azzal a rengeteg olajjal a halon? A lefolyóba öntsem ki? Nem rossz eljárás az? Kukába öntsem ki? A halmaradványokkal mit csináljak? Kidobnám a szobán lévő kukába, viszont ott büdösítene. Kollégiumban hogyan lehetne ezt a problémát megoldani? Kérlek szépen adjatok valami tanácsot :)

Előre is nagyon szépen köszönöm



2020. szept. 21. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
A halat edd meg, az olajat meg lehetőleg bő forró vízzel mosd ki belőle a mosogatóban. A forró víz leviszi az olajat, nem fog megtapadni.
2020. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem is a letapadástól félek. Tudomásom szerint az olajak a lefolyóban eléggé rontják a víz minőségét ezzel a víz tisztításának a minőségét csökkentik.

A halat természetesen megeszem, de mindig akad benne pár nem kívánatos falat, pl szem, fej, külső réteg, stb.

2020. szept. 21. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Olajat lefolyóba nem szabad önteni. A legjobb az volna, ha egy zárható edényben lehetne gyűjteni és leadni a benzinkúton, de ez irreális a koleszban. Tedd valami flakonba az olajat és így dobd ki a kukába, így elégetésre kerül, szerintem a gyűjtést leszámítva ez a legkörnyezetbarátabb megoldás.
2020. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Én meg szoktam enni minden részét, ha neked ilyen kisebb részek megmaradnak azt valamilyen külső kukába dobd ki, mert az tényleg meg fog büdösödni. Szerintem ez nem olyan jelentős mennyiség ami problémát okoz a csatornahálózatban, de ha van olyan zárható edényed, ahol például a használt sütőolajat gyűjtöd akkor oda is bele lehet önteni, aztán később azzal együtt leadod valahol.
2020. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hellmano ***** válasza:
56%

De élettelen vagy már bocs :D


1. ne olyan halat vegyél, amiben van fej! (az tényleg undorító)

2. zsemlével vagy kenyérrel tunkold a hal mellé az olajat így jobban csúszik a pékárú is

3. mosd ki azt a kevés olaj maradékot, ami a dobozban lerakódott

4. mostmár kidobhatod a szelektív kukába.

2020. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csupán kiváncsi voltam mások hogyan oldják meg / oldanák meg egy kollégiumban.

Nem fogom megenni az olajat, pont olyan undorító mint a fej. Rossz minőségű növényi maradék olajakat használnak erre, ez nem 'halolaj'.

Be fogok szerezni egy üveget, és oda fogom kiönteni, ezt találtam a legjobb megoldásnak, köszönöm szépen az ötletet :)

2020. szept. 21. 18:25
 7/9 Hellmano ***** válasza:
100%
Akkor jobb ötlet vegyél Paradicsomos halat, azt kilehet tunkolni legalább.
2020. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél paradicsomos/sós leves/olivaolajos halkonzervet.
2021. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fémdobozosat nem kell kimosni, a fémkohóban is tesznek hozzá fáradt olajat, gumiabroncsot miegymást.

Műanyagdobozt is felesleges kimosni, mert az élelmiszert tartalmazó dobozok égetőbe és lerakóba kerülnek, soha nem szabad élelmiszer-kimosásra vizet pazarolni!

2021. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!