Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hámozott mandula, tökmag,...

Hámozott mandula, tökmag, egyéb pucolt olajos magvak tárolása pár hetes időre hogyan?

Figyelt kérdés

Több helyen nem térnek ki arra, hogy a tanácsok pucolt, vagy héjas olajos magra vonatkoznak-e. És arra se, hogy ha csak pár hétig akarom tárolni, mi a teendő.


Említik, hogy pl mandula esetén a hűtőszekrény javasolt, és akkor fél évig is friss marad. Egy oldalon kivételesen a hámozottról is írnak: "A hámozott mandulát kevés levegőjű, lefedett edényben, hűtőszekrényben kell tárolni, különben megavasodik".


A bolti zacskó nem jó? A celofános hámozott mandula, boltból, hogyan tárolandó pár hétre? Hagyjam benne, vagy edénybe, vagy üvegbe tegyem? Üveg esetén muszáj lefedni?


Mennyire eltérő a pucolt olajosmagvak tárolási módja? Főleg (pucolt) mandula, tökmag, szezámmag tárolása érdekel, csak pár hétig érdekes számomra egyelőre. Pár hétre muszáj a hűtőben?


Bizonytalan vagyok, hogy a bolti celofánzacsit felbontsam-e, és úgy tároljam-e (hűtőben, vagy máshogy), vagy jobb, ha csak akkor bontom fel, ha elkezdem fogyasztani? Utóbbi esetben meg ugye nem edényben, nem üvegben van, hanem celofánban marad.


És ha elkezdem fogyasztani, hagyjam a bolti nejlonzacsiban (a nyugatias "nylon" helyesírást hadd mellőzzem), vagy akkor már tegyem át valamibe? És avval együtt muszáj hűtőbe, vagy pár hétre felesleges? Netán káros?


Átlagosan, fajtánként 1 kilogram mennyiségre gondoljatok, nem többre.


(Másodlagosan aszalt gyümik esetén is érdekel a tárolási mód, ugyanezen paraméterekkel, tehát bolti zacsiban megveszem, és pár héten belül elfogyasztom.)



2020. szept. 22. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

pár hét alatt nem avasodik meg, ha hosszabb időre akarod tárolni, akkor a mélyhűtőbe tedd. nem kell kiborogatni a bolti zacsiból üvegbe meg sehová, maradhat a zacskójában is.

a szezámmagból ne tárolj be sokat, nálam egyszer beleköltözött a molylepke, a hajam is kihullott, mire kiirtottam őket

2020. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bontatlan zacsin át is megérzi a szezámot a moly?

Amit írsz, az az aszalt gyümölcsökre is vonatkozik?

2020. szept. 22. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:

bontatlanba ment bele. mindenbe belemennek, ami ilyen...na azt például lehet, hogy beletenném a hűtőbe, ott esélytelen a moly.

sztem az aszalt gyümölcsöt se kell hűtőben tárolni. gondolom, úgyis ilyen 10-15-20 dekásakat veszel, az meg hamar elfogy.

vagy a kimérős aszaltat veszed? azt lehet, hogy áttenném a bolti zacskóból egy dobozba vagy üvegbe, de hűtő annak se kell.

2020. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Egy kapcsolódó kérdés: olvasok mostanság a barackmagról. Régen azt hallottam, hogy mérgező. Mostanában meg étkezésre ajánlják. Mit gondolsz / gondoltok erről, vagy mit tudtok erről?


Őszire, vagy kajszira érthetik vajon?


Vannak héjas barackmagjaim, őszibaracmagok. Szétterítettem a hűs szobában. Ezeket akár fél évig is tárolni fogom, vagy még tovább. Jó lesz ott, vagy a hátőben tegyem? És ehető a belseje, vagy nem, mérgező, vagy nem?

2020. szept. 22. 19:58
 5/7 A kérdező kommentje:
hátőbem->hűtőbe
2020. szept. 22. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

őszibarack magjáról még nem hallottam, hogy megennék, de attól még lehet :-)

sárgabaracké biztosan ehető, arra viszont szokták mondani, hogy óvatosan az egyszeri mennyiséggel, mert ciánt tartalmaz. szóval lehet enni, de módjával..meg persze ne tedd sütibe, mert akad köztük keserű is, és az egész ételt elrontaná. inkább uzsira pár szemet.

ha szellős a szoba, bajuk nem lesz. öreganyám anno a padláson szárította az ilyesmit.

2020. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a konyhaszekrényben tárolom ezeket a magokat, semmi bajuk, a szavatossági idő lejártáig biztosan nem lesz baja.
2020. szept. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!